امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153555
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۵۹
تعداد بازدید: 363
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجلس نمایندگان آمریکا تحریم‌های مالی و رسانه‌ای تازه‌ای علیه حزب‌الله لبنان تصویب کرد. این مصوبه بانک‌ها و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجلس نمایندگان آمریکا تحریم‌های مالی و رسانه‌ای تازه‌ای علیه حزب‌الله لبنان تصویب کرد.

 این مصوبه بانک‌ها و موسسات مالی بین المللی که با حزب‌الله و نهادهای وابسته به این گروه ارتباط داشته باشند را مشمول تحریم‌های آمریکا می‌کند.

سنای آمریکا حدود یک ماه پیش تحریم‌های مشابه‌ای را علیه حزب‌الله در نظر گرفته بود. انتظار می‌رود که این مصوبه به زودی توسط باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا امضا و به قانونی لازم‌الاجرا تبدیل شود.

 یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت، اوباما این مصوبه را امضا خواهد کرد. دولت در کنار کنگره تلاش کرده است فشارها بر حزب‌الله را تشدید کند.

مصوبه مذکور همچنین شبکه تلویزیونی المنار حزب الله لبنان را هدف قرار داده است و شرکت‌های ماهواره‌ای یا ارائه کنندگان خدمات اینترنتی به المنار را مشمول تحریم می‌کند.

شبکه خبری بی.بی.سی گزارش داد که مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۲۲ رأی موافق مصوبه‌ تشدید تحریم‌های حزب‌الله لبنان را تصویب کرد.

کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (ایپک) که بزرگ‌ترین گروه لابی طرفدار اسرائیل در واشنگتن است، از تحریم‌های تازه علیه حزب الله استقبال کرده است.

استنی هویر، از رهبران ارشد دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان، گسترش تحریم‌های حزب الله را پیامی برای تهران دانست و مدعی شد: ایران باید بداند که اقدامات این کشور و گروه‌های مورد حمایتش پیامدهایی خواهد داشت.

در همین حال، جکی والورسکی، نماینده کنگره آمریکا حزب‌الله را دشمنی خطرناک برای اسرائیل دانست و گفت: هیچ شکی نیست که حزب‌الله اکنون قوی‌تر از هر زمان دیگری است.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها