امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153559
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۵۹
تعداد بازدید: 334
به گزارش «پیروان مــوعــود»، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه فرهنگیان شهید چمران تهران با اشاره به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه فرهنگیان شهید چمران تهران با اشاره به اینکه دنیا محل انجام عمل است، اظهار داشت: اگر انسان می‌خواهد عاقبت بخیر شود باید در همین دنیا کار خود را انجام دهد و اعمال نیکو داشته باشد و جهان آخرت دار حساب و کتاب است.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه در روز قیامت دیگر جای عمل نیست و از اعمال انسان حسابرسی می‌شود، افزود: رسالت انبیاء به این دلیل بوده که همه مردم را به این مسئله آشنا کنند که باید خود را برای جهان آخرت آماده کنند و انسان‌ها از این دنیا دست خالی به جهان آخرت نروند.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه د ر آن دنیا از اعمالی که خداوند فرموده سوال می‌کنند، گفت: هیچ انسانی در این دنیا نمی‌ماند و همانطوری که یک روز به این دنیا آمده است یک روز هم از این دنیا می‌رود و تنها اعمال انسان باقی می‌ماند.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم افرادی را که عمل صالح دارند مورد تمجید قرار داده است، خاطرنشان کرد: افراد بهشتی وقتی نامه عمل خود را مشاهده می‌کنند ابراز سرور و شادی کرده و نامه عمل خود را به افراد دیگر نشان می‌دهند، اما کسانی که اینگونه نیستند آرزوی مرگ خود را می‌کنند و این درحالی است که در آن دنیا دیگر مرگی وجود ندارد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر لزوم مراقبه انسان تصریح کرد: عمر انسان بسیار کوتاه است پس چرا باید دست خالی به آن دنیا برود و باید همواره مراقب اعمال خود باشیم و دراین راه ائمه (علیه السلام) را الگوی عمل خود قرار دهیم.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه ائمه (علیه السلام) حتی بعد از مرگ هم انسان را‌‌ رها نمی‌کنند و توصیه به تلقین خواندن بر مرده می‌کنند، گفت: تلقین خواندن بر مرده محبتی است که اهل بیت (علیهم السلام) به ما داده‌اند و تأکید کرده‌اند که نباید انسان را حتی در بعد از مرگ هم  تنها گذاشت.

مرجع تقلید شیعیان خاطر نشان کرد: عده‌ای بدنبال اغوای جوانان هستند و می‌خواهند که انسان را از روحانیت، رهبری و ولایت فقیه دور نگه دارند اما نباید فریب دشمنان را خورد و باید مراقب جوانان در مقابل بی‌دینی‌ها بود.

وی با بیان اینکه شیطان دشمن آشکار انسان بوده و بدنبال گمراه ساختن همه انسان‌ها است، گفت: شمار جوانانی که دیندار واقعی هستند کم  و دشمن در کمین این جوانان است و باید همواره مراقبت دسیسه‌های دشمن بود.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار