امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153575
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۱۳
تعداد بازدید: 271
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پایگاه خبری 'البحرین الیوم' خبر داد، دادگاه کیفری ویژه تروریسم و امنیت ریاض، یک شهروند شیعه را به اتهام حمله با تیربار ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پایگاه خبری 'البحرین الیوم' خبر داد، دادگاه کیفری ویژه تروریسم و امنیت ریاض، یک شهروند شیعه را به اتهام حمله با تیربار به ماموران پلیس در منطقه تاروت در شرق این کشور به اعدام محکوم کرد.
یک شهروند شیعه دیگر نیز توسط این دادگاه به اتهام تامین سلاح برای متهم ردیف اول به تحمل 8 سال زندان و 70 ضربه شلاق محکوم شد.

هویت شخص محکوم شده به اعدام هنوز نامعلوم است، زیرا دادگاه موسوم به 'تروریسم' انتشار نام افراد محکوم به اعدام را در روزنامه های محلی ممنوع اعلام کرده است.
این دومین حکم اعدام برای شهروندان شیعه در عربستان طی 10 روز گذشته است که با اتهام های سیاسی محکوم شده اند.

عربستان 20 آذرماه نیز یک شهروند شیعه از منطقه شرقی را با اتهام تلاش برای برهم زدن امنیت استان قطیف به اعدام و یک تن دیگر را به 25 سال حبس محکوم کرد.
با این حکم، شمار شیعیانی که از زمان آغاز اعتراض های مسالمیت آمیز در منطقه شرقی عربستان با اتهام های سیاسی به اعدام محکوم شده اند به 9 نفر رسید.
حکم اعدام هفت نفر از این افراد از جمله آیت الله شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته عربستان تمام مراحل تایید خود را گذرانده و در نوبت اجراست.

جمعیت حقوق شهروندی و سیاسی (حسم) دادگاه ویژه تروریسم را به بی عدالتی و اجرای دستورهای محمد بن نایف ولیعهد عربستان متهم کرده است.
دادگاه ویژه تروریسم به ابزاری برای سرکوب شیعیان معترض عربستان توسط رژیم این کشور تبدیل شده است.

این درحالی است که رژیم آل سعود حتی پیوستگان به داعش و دیگر گروه های تروریستی را نیز به اعدام محکوم نمی کند و با آن ها براساس قانونی به نام 'مناصحه' رفتار می کند.
مناصحه قانونی به منظور اصلاح و بازپروری زندانیان و بازگرداندن آن ها به آغوش جامعه است.

مناطق شرقی عربستان که منطقه ای شیعه نشین است، از سال 2011 شاهد اعتراض های مسالمت آمیز به تبعیض در واگذاری پست های دولتی و آزادی مذهبی بوده و نیروهای امنیتی سعودی نیز بارها به تظاهرات یورش برده و تعداد زیادی را دستگیر کرده یا به شهادت رسانده اند.

انتهای پیام/375

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها