امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153580
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 242
به گزارش پیروان مــوعــود، به نقل از اسپوتنیک، احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه در سخنانی تصریح کرد: حمله داعش به یک پایگاه نظامی ترکیه در عراق ثابت ...

به گزارش پیروان مــوعــود، به نقل از اسپوتنیک، احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه در سخنانی تصریح کرد: حمله داعش به یک پایگاه نظامی ترکیه در عراق ثابت می‌کند که حضور نظامیان ارتش ترکیه در خاک عراق، لازم و ضروری است.

ستاد کل ارتش ترکیه تأیید کرده است که تروریست‌های داعش روز چهارشنبه به اردوگاه آموزشی ارتش ترکیه نزدیک شهر موصل حمله کرده‌اند که در این حمله 4 سرباز ارتش ترکیه زخمی شدند.

داود اوغلو گفت: سربازان ما واکنش کافی را نشان داده‌اند و مواضع داعش نابود شده است. این مسئله از نظر نشان دادن قدرت نیروهای ما، بسیار مهم بوده است. حضور نظامیان ما در عراق لازم و ضروری است تا زمانی که دولت عراق کنترل‌های قانونی را ایجاد کند.

نخست وزیر ترکیه افزود: حضور ارتش ترکیه در عراق، حاکمیت و تمامیت ارضی دولت عراق را تهدید نمی‌کند و این اقدام با هدف مقابله با تهدیدات تروریستی بوده است.

4 دسامبر ارتش ترکیه 150 نظامی به‌همراه 25 دستگاه تانک را در یک اردوگاه آموزشی نزدیک موصل مستقر کرده است. این اقدام بدون اجازه دولت عراق بوده و بغداد مخالفت شدید خود را با آن اعلام کرده است.

ترکیه از 14 دسامبر عقب‌نشینی بخشی از این نیروها را آغاز کرده است. این اقدام پس از آن صورت گرفت که عراق رسماً از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا به ترکیه دستور دهد نیروهای خود را از شمال عراق خارج کند.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار