امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153583
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 500
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دبیرکل سازمان ملل شب گذشته در نشست خبری برزیل اعلام کرد که نباید «تمام بحران سوریه و راه‌حل‎های ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دبیرکل سازمان ملل شب گذشته در نشست خبری برزیل اعلام کرد که نباید «تمام بحران سوریه و راه‌حل‎های آن به سرنوشت یک شخص(بشار اسد) وابسته باشد.»

بان کی مون افزود: تعدادی از کشورها مواضع متفاوتی در قبال اسد دارند، اما در مورد این موضوع هم تصمیم گرفته خواهد شد.

به گزارش العربیه، دبیرکل سازمان ملل با اشاره به اینکه «برخی کشورها» بر امکان بقای اسد در قدرت برای چند ماه پس از آغاز مرحله انتقالی تاکید دارند»، گفت: این موضوع باید در مرحله بعد مورد بحث و بررسی قرار بگیرد و درباره آن تصمیم‎گیری شود.

دو دور اول مذاکرات یوریه در روزهای 8 و 23 آبان در وین اتریش برگزار شد  و شرکت کنندگان در این دو دور بر لزوم احترام به وحدت ملی و حاکمیت سوریه تاکید کردند.

سومین دور از مذاکرات برای حل بحران سوریه قرار است فردا (جمعه) در نیویورک برگزار شود و 17 کشور از جمله ایران و عربستان سعودی در این نشست شرکت خواهند کرد.

تعدادی از کشورهای حاضر از جمله آمریکا و عربستان خواستار برکناری اسد هستند، اما کشورهایی همچون ایران و روسیه تاکید دارند که مردم سوریه خودشان باید درباره آینده سیاسی کشورشان و ماندن اسد و یا نماندن وی تصمیم بگیرند.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار