امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15360
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی المنار به نقل از یک مقام دیپلماتیک عالی‌رتبه آمریکا نوشت که «جان کری» وزیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی المنار به نقل از یک مقام دیپلماتیک عالی‌رتبه آمریکا نوشت که «جان کری» وزیر خارجه این کشور در سفر آینده خود در منطقه برای نظارت بر دیدار اسرائیلی-فلسطینی در امان که در سطح روسای پرونده مذاکرات دو طرف برگزار خواهد شد، تلاش می‌کند.

بر اساس این گزارش این دیدار آغاز دیدارهای گسترده آشنایی با دیدگاه‌های دو طرف با مشارکت آمریکاست که تا اواسط ماه جولای آینده ادامه خواهد داشت و دو طرف دیدگاه‌های خود درباره مرجعیت مذاکرات را مطرح می‌کنند و هدف از آن نیز تلاش آمریکا برای دستیابی به توافق بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی است.

مقام دیپلمات آمریکایی همچنین افزود که تیم‌های آمریکایی که در این دیدارها مشارکت دارند، سعی خواهند کرد تا اواسط جولای گزارشی را به کری ارائه کنند تا وی بر اساس آن موضع آینده در خصوص روند سازش را ترسیم کند.

به گفته وی هم اکنون تلاش‌هایی برای برگزاری دیدار در سطح سران تحت نظارت وزیر خارجه آمریکا در جریان است اما محافل آگاه سیاسی برگزاری چنین دیداری را با توجه به احتمال بی‌فایده بودن آن خواه در صورت برگزاری نشست سه‌جانبه و یا چهارجانبه با مشارکت پادشاه اردن، بعید دانستند.

مذاکرات سازش بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی از سال 2010 به دلیل پافشاری رژیم صهیونیستی بر تداوم شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس اشغالی، متوقف شده است و در حال حاضر تشکیلات خودگردان خواهان توقف شهرک‌سازی‌ها و به رسمیت شناختن مرزهای سال 1967 از طرف تل‌آویو برای ازسرگیری مذاکرات است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها