امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15361
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 257
"ماجد غماس" نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در تهران گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس به تحلیل روند برگزاری انتخابات ایران در جمعه گذشته پرداخت و ...

"ماجد غماس" نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در تهران گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس به تحلیل روند برگزاری انتخابات ایران در جمعه گذشته پرداخت و اظهار داشت: ملت ایران با مشارکت 72 درصدی در این انتخابات توانستند به همه جهانیان بفهمانند که ملت ایران از هر نژاد و گرایش سیاسی که باشند فرزند انقلاب و آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب و رهبری مقتدر رهبر جمهوری اسلامی ایران هستند و نسبت به اهداف و تحرکات گسترده دشمنان اسلام و انقلاب اشراف و آگاهی دارند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنی دشمنان و بدخواهات ایران و اسلام در منطقه و جهان به وضوح قابل مشاهده است، تصریح کرد: ملت ایران به خوبی می‌داند که دست‌هایی در پشت پرده مترصد فرصت‌ها هستند و تلاش می‌کنند تا با ایجاد فتنه و انحراف و همچنین با اجرا کردن برنامه‌های فسادانگیز مردم را از رسیدن به اهداف خود باز دارند.

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق با تاکید بر اینکه تحقق وحدت و آرمان‌های ملت‌های مسلمان می‌تواند عاملی برای برون رفت مسلمانان از مشکلات باشد، اظهار داشت: مردم مسلمان می‌توانند در سایه اتحاد و یکدلی راهی برای برون رفت از مشکلات بیابند و به این وسیله توطئه‌های دشمنان را خنثی سازند.

غماس رفتار رسانه‌های کشورهای عربی و سران برخی از این کشورها در انعکاس حقایق انتخابات ایران را مغرضانه خواند و گفت: جا دارد که حماسه سیاسی بزرگ ایران در برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری به نحو احسن در رسانه‌های عربی منعکس شود و از روند دموکراسی موجود در ایران اسلامی برای ملت‌های آزادی‌خواه منطقه الگوبرداری شود.

وی سیستم‌های بسیاری از رسانه‌های منطقه را شیوه اماراتی نامید و گفت: بسیاری از رسانه‌های عربی منطقه به شیوه غلط اماراتی اداره می‌شوند و این به دلیل سیاست‌هایی است که سران این کشورها در پیش گرفته‌اند؛ به عبارت دیگر چنین کشورهای برای حفظ مصالح و منافع خود سعی می‌کنند که ملت‌های خود را در حد محدودی از شم سیاسی نگاه دارند تا بتوانند به اجرای برنامه‌های خود ادامه دهند.

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق با بیان اینکه ملت‌ها به خوبی واقف هستند که انتخابات شیوه‌ای بسیار دموکراتیک و معمول در بسیاری از کشورهای جهان است، تاکید کرد: با پیشرفت علوم ارتباطات و افزایش آگاهی، ملت‌ها دریافته‌اند که نظامی مانند ایران بر اساس انتخابات و رای مردم بر پا می‌شود چرا که این روش بهترین شیوه برای مدیریت یک کشور، رفع بسیاری از فسادها و سواستفاده از قدرت و همچنین جلوگیری از فسادهای مربوط سیاست‌هایی است که کشورها را به قدرت‌های بزرگ مرتبط می‌کند.

غماس با بیان اینکه بسیاری از ملت‌های تحت سلطه استبداد دیر یا زود به استبداد حاکم بر کشورهای خود واکنش نشان خواهند داد تصریح کرد: یکی از این واکنش‌ها در کشور بحرین روی داده است؛ و از آنجایی که طرز تفکر مردم بحرین بر اساس مذهب بر حق اهل بیت (ع) است ملت این کشور علیه ظلم، تفرقه، به غارت بردن اموال و بی‌عدالتی موجود به پا خاست و خواسته خود را روشن و واضح بیان کرد.

وی قیام ملت‌هایی مانند بحرین را متاثر از آرمانی‌های انقلاب اسلامی ایران خواند و تاکید کرد: متاسفانه سایر ملت‌های منطقه از تفکری رنج می‌برند که بر بسیاری از کشورهای منطقه حاکم است و آن تفکر و نگرش آن است که باید از امیر و حاکم اطاعت کرد هر چند که فاسد و ظالم باشد و این شیوه‌های غیرمدرن متاسفانه بر بسیاری از کشورهای منطقه حاکم است اما مرور زمان و پیشرفت ملت‌ها چنین نگرش‌هایی را تغییر خواهد داد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها