امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153611
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۲۰
تعداد بازدید: 251
به گزارش «پیروان مــوعــود»، حسنین کاظم، خبرنگار اشپیگل آنلاین در استانبول موفق شده است با ۳ مرد جوان که عضو داعش هستند، تلفنی مصاحبه کند. این سه مرد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، حسنین کاظم، خبرنگار اشپیگل آنلاین در استانبول موفق شده است با ۳ مرد جوان که عضو داعش هستند، تلفنی مصاحبه کند. این سه مرد که تونسی، افغان و بلژیکی هستند عقاید و نظر خود را بیان کردند.
به این مطلب امتیاز دهید

 یک عضو داعش می​گوید "بسیار خوشبخت" است که آلمان نیز وارد جنگ سوریه شده است. خبرنگار اشپیگل آنلاین موفق شده است با این عضو داعش که در منطقه مرزی بین ترکیه و سوریه مستقر شده، تلفنی صحبت کند.
 
کارشناسان ملاقات با اعضای داعش را بویژه پس از قتل دو روزنامه​نگار سوری در "سانلی اورفای" ترکیه به دلایل امنیتی توصیه نمی​کنند. اشپیگل آنلاین می​نویسد تا چندی پیش نیز مصاحبه حضوری امکان پذیر بود اما اکنون بیم دزدیده شدن و باج​گیری بیشتر شده است.

این تونسی که حدود ۲۰ سال دارد، یک سال است در صف داعش می​جنگد. او به خبرنگار اشپیگل آنلاین در استانبول گفته است "آلمان رسما اکنون موضع‌گیری کرده و دشمن ماست". او مدعی است: «آلمان موضعی مخالف اسلام دارد. هرچه تعداد کشورهایی که وارد جنگ می​شوند بیشتر شود وضعیت ما نیز بهتر می​شود، زیرا که در اصل دو طرف وجود دارد: مسلمانان و کفار.»

یک جوان ۲۵ ساله افغان که در صفوف داعش می​جنگد هم به خبرنگار اشپیگل می​گوید: «فقط خلافت[داعش]، اسلام ناب و واقعی را نمایندگی می​کند و باید با بقیه گروه​های رقیب هم مثل کفار غربی مبارزه شود.»

یک عضو دیگر داعش که اشپیگل آنلاین موفق شده است با او صحبت کند یک جوان بلژیکی ۲۹ ساله است. وی عقاید خود را این گونه بیان کرده است: «پس از حملات پاریس دنیای غرب به وحشت افتاد. زندگی در بروکسل چندین روز از ترس فلج و مختل شده بود. بسیاری از کشورها درباره سیاست خود در سوریه دچار اختلاف شده​اند. ترکیه و روسیه در آستانه یک جنگ قرار گرفته​اند. در فرانسه راست گرایان قوی شدند.»

این جوان تروریست در ادامه به سخنان دونالد ترامپ و "لفاظی​های ضد اسلام" او هم اشاره کرده و افزایش اسلام‌هراسی در اروپا از جمله در آلمان را نشانه "قوی​تر شدن دشمنان اسلام" خوانده است.

این جنگجوی بلژیکی ادامه داده است: «مسلمانان اکنون دشمنی کافران را احساس می​کنند. این را می​توان در حملاتی که علیه مسلمانان انجام می گیرد دید ولی ما پیروز می​شویم.»

اشپیگل آنلاین در ادامه گزارش خود آورده که هدف داعش تقسیم دنیا به دوست و دشمن است.

 آنگونه که معلوم می​شود قدرت گرفتن احزاب راست​گرا در اروپا هم به کمک داعش شتافته است و ادعای آنها را که می‌گویند غرب ضد اسلام است، تقویت می‌کند.
 
داعش می​گویند که آنها صحبت​های نامزدهای دور نخست انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بویژه دونالد ترامپ را به دقت دنبال می​کنند.


 انتهای پیام/654

 

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها