امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153614
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۲۰
تعداد بازدید: 239
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزی و گاه ساعتی نیست که در سایت ها و شبکه های مجازی ، خبر و عکسی از شهدای مدافع حرم منتشر نشود؛ شهدای سرافرازی که برای ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزی و گاه ساعتی نیست که در سایت ها و شبکه های مجازی ، خبر و عکسی از شهدای مدافع حرم منتشر نشود؛ شهدای سرافرازی که برای دفاع از حریم آل الله به عراق و عموماً به سوریه رفتند تا از حرم عمه سادات و دردانه سه ساله حضرت ارباب تا پای جان دفاع کنند و به راستی چه پاداش عظیمی است که سیدالشهدا علیه السلام  آنان را به عنوان سربازان واقعی خود پذیرفته و خریدار خونشان شده است.

این روزها اگر گذرتان به خیابان های مرکزی شهر قم اُفتاده باشد با بنری مواجه می شوید که از برگزاری مراسم یادبود شهید روحانی مدافع حرم با شما صحبت می کند؛ شهید حجت الاسلام صالح حسن زاده،  گرچه ساکن خرمشهر است؛ اما چندسالی است که در حوزه علمیه نجف مشغول به تحصیل بوده و این روزها که پس از شهادت، پیکر مطهرش هنوز در دست داعشی های خبیث است به خوبی نشان داده که در مکتب قال الصادق علیه السلام  و قال الباقر علیه السلام  بالاترین نمره را در آزمون شهادت گرفته که این گونه کربلایی شده و ندای هل من ناصر قتیل العبرات را لبیک گفته است.

این شهید بزرگوار البته سومین روحانی در بین شهدای مدافع حرم است، چه آن که که اولین شهید روحانی، حجت الاسلام محمدمهدی مالامیری معروف به ابوقاسم یکی از روحانیون شهرمان است که چند ماه پیش در دفاع از حریم اهل‌بیت علیه السلام  در سوریه به شهادت رسید و پس از او عَلم شهدای روحانی را حجت الاسلام شهید علی تمام زاده برداشت که ایشان نیز که به ابوهادی در میان رزمندگان مقاومت شُهره بود، چندی پیش در سوریه به شهادت رسید.

این شهدا که بی شک فخر شیعه و خاصه نظام مقدس روحانیت هستند و خونشان مایه تداوم و اعتبار نهضت شده، امروز گرچه غریبانه تشییع می شوند و بعضاً همچون شهید صالح زاده جنازه شان هم به وطن بازنگشته، اما بی گمان در آسمان ها شهره افلاکیان اند و به تعبیر زیبای پیر و مرادشان خمینی کبیر، در قهقهه مستانشان و شادی وصولشان عند ربهم یرزقون و به راستی چه چیزی لذت بخش تر از این است که میهمان سفره خون خدا باشی و همنشین یاران عاشورایی اش.

در این بزم مقربان را جای داده اند و ایرانی و افغانی ، عراقی و سوری، طلبه و کارگر و مهندس و پاسدار فرقی نمی کند؛ همه غیرتمندانه دلداده اهل بیت علیه السلام  هستند و تشنه دریافت آبی از زلال کوثر که امیرالمومنین علیه السلام  در جامشان بریزد و نامشان را برای همیشه تاریخ پُرآوازه سازد.
حاج قاسم سلیمانی این ها را خوب شناخته که می گوید، زرنگ واقعی این ها هستند که این گونه خود را فدایی امام حسین علیه السلام  و زینب کبری(سلام الله علیها) می کنند نه مایی که دنبال جمع کردن مال و منال و رسیدن به پست و قدرت هستیم و خودمان را هم زرنگ می دانیم.
سید شهیدان اهل قلم نیز چه زیبا در وصفشان قلم می زد و نریشن های روایت جاودانه فتح را می خواند؛ "شهید منتظر مرگ نمی‌ماند، این اوست که مرگ را برمی‌گزیند. شهید پیش از آن که مرگ ناخواسته به سراغ او بیاید، به اختیار خویش می‌میرد و لذت زیستن را نیز هم او می یابد نه آن کس که دغدغه مرگ حتی آنی به خود او وانمی‌گذاردش و خود را به ریسمان پوسیده غفلت می‌آمیزد.
آری! شهادت مزد خوبان است؛ گوارایتان باد یاران شهید.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها