امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15364
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، « سید مهدی عبادی» رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) در تاجیکستان در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، « سید مهدی عبادی» رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) در تاجیکستان در مراسم افتتاح یک کارگاه آموزش خیاطی در ناحیه تیمورملک منطقه کولاب، هدف از ایجاد کارگاه‌های آموزشی این نهاد مقدس را کمک به خودکفایی و خوداتکایی تاجیکان بیان کرد.

عبادی با اشاره به افتتاح شصت و پنجمین کارگاه آموزشی فعالیت‌های تولیدی کمیته امداد را در ناحیه تیمورملک منطقه کولاب با هماهنگی و همکاری رئیس این ناحیه، خاطرنشان کرد که در کارگاه‌های آموزش خیاطی در هر دوره 3 ماهه، 20 بانوی تاجیک مهارت خیاطی را آموزش دیده و جذب بازار کار می‌شوند.
رئیس کمیته امداد امام (ره) در تاجیکستان افزود: این کارگاه‌های آموزشی شامل خیاطی ،رایانه ، سنگ تراشی ، نقره‌سازی ، جوشکاری و لوله‌کشی است. عبادی خاطرنشان کرد که در نزدیک به 2 دهه فعالیت کمیته امداد امام(ره) در تاجیکستان 10 هزار هنرآموز از دوره‌های آموزشی کارگاه‌های امداد فارغ‌التحصیل شده‌اند و 2 هزار و 500 مددجو از وام‌های قرض‌الحسنه خودکفایی و اشتغال بهره‌مند شده‌اند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها