امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153649
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۴۱
تعداد بازدید: 227
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جنگنده بمب افکن های عربستان امروز منطقه مرام در استان زمار را بمباران کردند که بر اثر این بمباران یک غیر نظامی کشته و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جنگنده بمب افکن های عربستان امروز منطقه مرام در استان زمار را بمباران کردند که بر اثر این بمباران یک غیر نظامی کشته و شماری نیز زخمی شدند.
جنگنده های عربستانی منطقه خوخه در حدیده و منطقه آل الصیفی در شهرستان سحار واقع در استان صعده را نیز هدف قرار دادند که باعث تخریب منازل مسکونی شهروندان یمنی شد.
این درحالی است که منابع محلی از استان صعده یمن به سبا گفتند: جنگنده بمب افکن های عربستان یک منزل مسکونی را در این استان بمباران کردند که بر اثر این حمله تمام اعضای یک خانواده چهار نفره کشته شدند.
جنگنده های عربستان همچنین در حمله هوایی به منطقه مران استان صعده از بمب های خوشه ای استفاده کردند که منجر به کشته شدن شماری از غیر نظامیان یمنی شد.نیروهای ارتش عربستان نیز با حمله توپخانه ای به مناطق مرزی یمن، چند نقطه را در رازح هدف قرار دادند.
درحالی که گفت و گوهای صلح یمن در سوئیس ادامه دارد، خبرها حاکی از آن است هیات عربستانی شرکت کننده در این مذاکرات اختیارات لازم را در خصوص توقف نقض آتش بس نداشته و با اذعان به این مساله، تلاش های خود را بر آزادی پنج زندانی خود متمرکز کرده است که در اسارت نیروهای مقاومت مردمی یمن قرار دارند.
پیش تر برخی منابع گزارش دادند که هیات وابسته به ریاض مذاکرات را ترک کرده، زیرا نمایندگان «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به دلیل ناتوانی در به سرانجام رساندن ماموریت خود و برآورده کردن مطالبات ریاض و واشنگتن، مورد انتقاد عربستان و آمریکا قرار گرفته است.
هیات میهنی یمنی شرکت کننده در این نشست بر لزوم توقف درگیری ها در این کشور تاکید دارد.عربستان و 9 کشور عربی دیگر با حمایت انگلیس و آمریکا از ششم فروردین 94، حملات هوایی و دریایی علیه یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و حتی خانه های مسکونی مردم این کشور را بمباران و منهدم کرده اند.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها