امروز : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 27
۰۰:۳۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153651
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۴۱
تعداد بازدید: 199
به گزارش «پیروان مــوعــود»، معاون دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: تشکیلات (تکفیری صهیونیستی) داعش تشکیلاتی شکست ناپذیر و بزرگ نیست بلکه برعکس، ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، معاون دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: تشکیلات (تکفیری صهیونیستی) داعش تشکیلاتی شکست ناپذیر و بزرگ نیست بلکه برعکس، تشکیلاتی است که به علت حمایت های بین المللی و منطقه ای بی پایان، بزرگ و فربه شده است.به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری شبکه المنار، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان در دیدار اتحادیه معلمان تاکید کرد: تشکیلات (تکفیری صهیونیستی) داعش تشکیلاتی شکست ناپذیر و بزرگ نیست بلکه برعکس، تشکیلاتی است که به علت حمایت های بین المللی و منطقه ای بی پایان که از مناطق مختلف جهان ارائه می شود، بی جهت بزرگ و فربه شده است .
به نوشته این پایگاه، وی افزود: اما جنایت هایی که داعش در مقابله با امنیت و صلح بین المللی مرتکب می شود، باعث مشکلات و سر وصداهای بسیار جدی شده است.
شیخ قاسم تاکید کرد: «کار مقابله با داعش، پیچیده و دشوار نیست و ما می توانیم مقابله کنیم و پیروز شویم و دلیل آن هم این است که ما در لبنان در آستانه این مساله بودیم و نزدیک بود تشکیلات داعش، جبهه النصره و جریان تکفیری مستقر شوند و در منطقه البقاع و شمال برای خود امیر نشین هایی تشکیل دهند و خودروهای بمب گذاری شده خود را مستقر کنند. اما هنگامی که به عنوان حزب الله و با همراهی مردم، ارتش و نیروهای امنیتی لبنان با آنها برخورد کردیم، توانستیم مانع حرکتشان شویم و رفت و آمد خودروهای بمب گذاری شده را محدود کنیم و به گروههای تکفیری فشار بیاوریم که در نتیجه بسیاری از آنها دستگیر شدند و این پیرروزی لبنان در مقابله با جریان تکفیری بوده است».
معاون دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به بحران سوریه تاکید کرد: ما اعتقاد داریم که راه حل سیاسی در سوریه، به این معناست که سوری ها برای مدیریت کشورشان با هم تفاهم کنند اما اینکه آمریکائیها، عربستانی ها و دیگران بیایند و برای حل سیاسی بحران شروطی وضع کنند، امکان تحقق این مساله و راه حل بسیار بعید به نظر می رسد. 
شیخ قاسم درباره گروه به اصطلاح ائتلاف «اسلامی» به فرماندهی عربستان تاکید کرد: « لبنان بخشی از این ائتلاف نیست و ما نمی خواهیم به عربستان که متهم و محکوم به تروریسم است برای سرپوش گذاشتن بر نفاقش کمک کنیم».

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار