امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153667
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 429
گروه بین الملل پیروان مــوعــود، شب گذشته همایشی در تجلیل از شیعیان نیجریه و حمایت از آن ها در مسجد امام صادق تهران واقع در میدان فلسطین برگزار شد. ...

گروه بین الملل پیروان مــوعــود، شب گذشته همایشی در تجلیل از شیعیان نیجریه و حمایت از آن ها در مسجد امام صادق تهران واقع در میدان فلسطین برگزار شد. در این مجلس که جمعی از طلاب نیجریه ای ساکن در ایران نیز در آن حضور داشتند، سعید قاسمی از فرماندهان دفاع مقدس به ارائه سخنرانی پرداخت.

قاسمی با اشاره به مشی امام راحل و آرمان های انقلاب اسلامی بر ضرورت حمایت از تمامی مظلومین جهان من جمله شیعیان نیجریه تاکید نمود و از مسئولین جمهوری اسلامی خواست ضمن محکوم نمودن سرکوب این قشر در نیجریه به طرق مختلف به حمایت از آن ها بپردازند.

وی با تشریح دهه ها استعمار بریتانیا در نیجریه به سیاست های خصمانه روباه پیر در جهان و من جمله اقدامات فجیعش در ایران اشاره نمود و اظهار داشت به واقع هلوکاستی که امروز جهان از آن تحت عنوان کشتار یهودیان نام می برد واقعی نیست، چرا که در آن مقطع اصلا چنین جمعیتی (شش میلیون نفر یهودی) در اروپا وجود نداشته است. این فرمانده دفاع مقدس گفت: اولین بار هلوکاست در ایران روی داد و آن هم در خلال جنگ جهانی دوم که دول استعمارگر و به ویژه بریتانیا با اشغال کشورمان نیمی از مردم را بر اثر گرسنگی و ظلم های وارده از میان بردند.

به گفته ی قاسمی قریب به ده میلیون تن ( از بیست میلیون جمعیت ایران) در آن حادثه ناگوار از میان رفتند. بنابراین ما نیز به مانند مردم و شیعیان نیجریه دهه ها تحت ظلم بریتانیا قرار گرفته ایم. البته اکنون نیز هم چنان به گونه ی غیر مستقیم تحت تاثیر فشارها و نفوذ بریتانیا قرار داریم که مصداق آن را می توان نفوذ آن ها در سطوح عالی آموزشی و دبستان ها  و دبیرستان ها مشاهده نمود.

قاسمی با تشریح اثرات وقوع انقلاب اسلامی و پیامدهای آن بر عرصه بین المللی، شیعیان نیجریه را مصداق بارز نفوذ افکار انقلاب در سطح جهان دانسته و به برخوردهای شخصی خود با برخی شیعیان نیجریه چه در مکه مکرمه و چه در کربلای معلی اشاره نمود. او گفت که از یکی از نیجریه ای ها در مکه شنیده که آن ها پس از بازداشت 15 ملوان بریتانیایی توسط ایران در آب های خلیج فارس، سه شبانه روز جشن گرفته و به پایکوبی پرداخته اند. به گفته ی این نیجریه ای، جمهوری اسلامی ابهت بریتانیا را با این اقدام شکست. قاسمی اظهار داشت که این شیعه نیجریه ای در پاسخ چرایی خوشحالی اش پیراهن خود را بالا زده و از اثرات شکنجه بریتانیایی ها بر بدن خود سخن گفته و اظهار داشته که تمام اجداد من بارها مورد ظلم و شکنجه انگلیسی ها قرار گرفته اند.

قاسمی اربعین امسال را با شکوه ترین اربعین در نیجریه دانست که در آن جمعیتی بالغ بر سه میلیون نفر به عزاداری و پیاده روی پرداختند که بزرگترین تجمع اربعین پس از پیاده روی نجف تا کربلا می باشد. وی اظهار داشت سرکوب این قشر با نفوذ و رو به گسترش در نیجریه را نمی توان بی ربط با اربعین حسینی دانست. به گفته ی قاسمی آل سعود با همدستی وهابی ها و دولت نیجریه نگران از رشد بالنده شیعیان به سرکوب و قلع و قمع شیعیان پرداختند.

قاسمی گفت که در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی با تنی چند از زوار نیجریه ای برخورد کرده که پس از آن که فهمیده اند او ایرانی است به شدت از او استقبال نموده اند. وی گفت در موبایل یکی از این زوار مراسم نوحه خوانی شان را دیدم که در آن شخصی به مانند آهنگران و نظیر سه دهه پیش ایران انقلابی به عزاداری می پرداختند که این امر نشان از نفوذ بالای انقلاب اسلامی حتی در سبک عزاداری نیجریه ای ها دارد. قاسمی گفت که خوب است که در مراسم اربعین ایرانی های خودمان بیشتر با شیعیان نیجریه، بنگلادش و... ارتباط بگیرند تا به قول خودش موتورشان پایین بیاید و ببینند که چگونه آن ها بی ادعا و در اوج ساده زیستی ولی معتقد به امور زندگی و دفاع از افکارشان می پردازند.

این سردار دفاع مقدس اظهار داشت که گاها شب های جمعه به قم رفته و به دیدار با طلاب نیجریه ای می پردازد. نکته جالب این دیدارها آن است که در حالی که در کشورمان شماری از مقامات بی پرده حکومت دینی را ناکارآمد عنوان می کنند، آن ها بی هیچ ادعایی هم چنان در حال واکاوی افکار، اندیشه ها و سخنرانی های امام خمینی (ره) در جمع های چندنفره خود هستند.

قاسمی در انتها گریزی به تحولات اخیر کشور و به ویژه انتخابات های پیش رو زد و گفت: بسیجیان و رزمندگان خود را بر این این فضا آماده نمایند، چرا که تفاله های فتنه برنامه بخصوصی برای این انتخابات ها دارند. با این حال به آن ها هشدار می دهیم که در همین نه دی پیش رو آن ها را کاملا آسفالت خواهیم کرد.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها