امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153676
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 279
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر صدور حکم حبس را برای یک خطیب اسلامگرا به اتهام درج پیامی در صفحه فیس بوک محکوم ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر صدور حکم حبس را برای یک خطیب اسلامگرا به اتهام درج پیامی در صفحه فیس بوک محکوم کرد.

«ایاد قنیبی،» خطیب 39 ساله اردنی، اواسط ژوئن بازداشت شده بود و هفتم دسامبر (۱۶ آذرماه) به اتهام ارسال پیامی صوتی در صفحه فیس بوک خود تحت عنوان «اردن در لبه پرتگاه » محکوم شد. وی در این پیام صوتی به ویژه از ارتباطات بین اردن و رژیم صهیونیستی و نیز «غربی شدن» جامعه اردن انتقاد کرده بود. دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای تصریح کرد پیامی که  این خطیب اردنی بر روی فیس بوک قرار داده است مردم را به توسل به خشونت توصیه نمی کند.

«‌سارا لی ویتسون،» مدیر اجرایی بخش خاورمیانه دیده‌بان حقوق ‌بشر، اعلام کرد:« اردن مدعی رعایت آزادی بیان است اما  هنگامی که قرار دادن متنی بر روی اینترنت موجب فرستادن یک نفر به زندان برای دو سال می شود، نمی توان اظهارات مقامات اردنی را درباره احترام به این آزادی‌ها تأیید کرد.»

پیگردهای قضایی مانند پیگردهایی که علیه قنیبی آغاز شده است فقط افراد مربوط را هدف قرار نمی دهد بلکه تاثیر بازدارنده گسترهد تری بر روی آزادی بیان دارد.»

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها