امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15368
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 205
به گزارش فارس به نقل از رویترز، چهار نفر از سناتورهای آمریکایی در حال تنظیم طرحی برای جلوگیری از ارسال سلاح برای شورشیان سوریه توسط دولت ایالات متحده ...

به گزارش فارس به نقل از رویترز، چهار نفر از سناتورهای آمریکایی در حال تنظیم طرحی برای جلوگیری از ارسال سلاح برای شورشیان سوریه توسط دولت ایالات متحده هستند.

این طرح که روز پنج‌شنبه ارائه شده است، تصریح می‌کند که دولت آمریکا اطلاعات ناچیزی را در خصوص این دخالت خطرناک در بحران سوریه فراهم آورده است.

بر اساس این طرح وزارت دفاع و آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا از هزینه‌کرد هر بودجه‌ای برای حمایت از عملیات نظامی و مخفی در سوریه به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم، منع می‌شوند.

چهار سناتوری که از این طرح حمایت می‌کنند عبارتند از: «تام اودال» از نیومکزیکو، «کریس مورفی» از کنکتیکت، «مایک لی» از یوتا و «رند پل» از کنتاکی که دو نفر اول دموکرات و دو نفر دوم جمهوری‌خواه هستند.

این چهار سناتور آمریکایی نگران آن هستند که تسلیحات آمریکایی به‌دست کسانی بیفتد که مدنظر دولت آمریکا نیستند و خواستار آن هستند که این موضوع پیش از اجرایی شدن در کنگره به بحث گذاشته شود.

سناتور رند پل در بیانیه‌ای در این خصوص تصریح کرد: «تصمیم یک‌جانبه رئیس‌جمهور در خصوص تجهیز شورشیان به شکلی باورنکردنی آزاردهنده است، چرا که ما در خصوص کسانی که قرار است به آنها سلاح بدهیم چیز زیادی نمی‌دانیم.»

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا یکی از اصلی‌ترین حامیان تسلیح شورشیان سوریه توسط واشنگتن محسوب می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها