امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153687
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۵:۱۶
تعداد بازدید: 358
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع خبری در نیجریه می گویند، شیخ ابراهیم زکزاکی روحانی برجسته شیعه در این کشور محاکمه خواهد شد.روزنامه دیس دی چاپ ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع خبری در نیجریه می گویند، شیخ ابراهیم زکزاکی روحانی برجسته شیعه در این کشور محاکمه خواهد شد.

روزنامه دیس دی چاپ نیجریه روز یکشنبه گزارش داد ناصر الرئوفی فرماندار ایالت کادونا در شمال نیجریه روز گذشته اعلام کرد، شیخ زکزاکی روحانی شیعه که هفته گذشته در شهر زاریا دستگیر شد، بدلیل هر جرمی که مرتکب شده باشد، محاکمه خواهد شد.

این مقام ایالتی تاکید کرد دولت مرکزی نیجریه به دنبال محاکمه کردن زکزاکی است و تصمیم گیری در این باره به عهده مقامات فدرال و قانون اساسی نیجریه می‌باشد.

الرئوفی در ادامه گفت: «یک کمیته قضایی برای تحقیق درباره حمله به محل اقامت شیخ زکزاکی تشیکل شده است.»

در همین رابطه گروه «جنبش اسلامی نیجریه» می‌گوید، نتایج به دست آمده از تحقیقات بازرسان ایالتی را قبول ندارد زیرا آنها حاضر به شنیدن واقعه از زبان جامعه شیعیان نیجریه نیستند و تنها به اظهارات مقامات ارتش اتکا دارند.

انتهای پیام/ 852
در پی یورش ارتش نیجریه به محل استقرار شیخ زکزاکی در شهر زاریا واقع در شمال استان کادونا صدها تن از شیعیان نیجریه‌ای کشته شدند.
شیعیان این منطقه در حسینیه بقیه الله متعلق به جنبش اسلامی نیجریه مشغول برگزاری مراسم مذهبی بودند که با حمله نظامیان ارتش نیجریه مواجه شدند.
در پی این حمله، شیخ زکزاکی دستگیر و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.
شمار شیعیان نیجریه دو تا چهار میلیون نفر تخمین زده شده است.

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار