امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153693
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۵:۱۶
تعداد بازدید: 257
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در استان فارس ۷ نفر به دلیل ابتلا به آنفولانزا جان خود را از دست دادند که در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در استان فارس ۷ نفر به دلیل ابتلا به آنفولانزا جان خود را از دست دادند که در میان آن‌ها هیچ زن بارداری وجود نداشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۲۳۸ نفر در استان فارس به آنفولانزا مبتلا شدند که از این تعداد ۷ نفر جان خود را از دست دادند.

 محمدهادی ایمانیه عصر یکشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس با اشاره به آخرین وضعیت بیماری آنفولانزا در فارس گفت: ۴۳۳ نفر در استان فارس مشکوک به ابتلا به بیماری آنفولانزا بودند که از این تعداد ۲۳۸ نفر پس از انجام آزمایش‌ها مختلف بیماری آن‌ها ثابت شد.

وی تصریح کرد: در میان افراد مشکوک به بیماری آنفولانزا در فارس ۱۲ زن باردار نیز وجود داشت که آزمایش ۷ نفر مثبت اعلام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در استان فارس ۷ نفر به دلیل ابتلا به آنفولانزا جان خود را از دست دادند که در میان آن‌ها هیچ زن بارداری وجود نداشت.

ایمانیه یادآور شد: سال گذشته در استان فارس ۱۱۱ نفر به بیماری آنفولانزا مبتلا شدند که ۸ نفر فوت کردند اما در سال جاری ۲۳۸ نفر مبتلا شدند که ۷ نفر جان خود را از دست دادند.

وی تأکید کرد: این بیماری میکروبی نیست بنابراین از طریق تنفس منتقل نمی‌شود بلکه ترشحات باعث انتقال این بیماری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد:تب شدید، بدن‌درد بسیار زیاد ازجمله نشانه‌های این بیماری است.

ایمانیه تأکید کرد: تمامی افرادی که جان خود را از دست دادن زمینه بیماری‌های تنفسی داشته‌اند زیرا این‌گونه افراد در برابر این بیماری بسیار ضعیف هستند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها