امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15372
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «والری آموس» معاون دبیر کل سازمان ملل در حقوق بشر در نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «والری آموس» معاون دبیر کل سازمان ملل در حقوق بشر در نشست خبری بعد از جلسه غیر علتی شورای امنیت تأکید کرد که گروه های معارض مسلح در سوریه روستاها را محاصره می کنند و این مسأله منجر به محرومیت اهالی این مناطق از دسترسی به مواد غذایی می شود.

آموس افزود: اطلاعاتی به دست ما رسیده که در واقع اهالی این مناطق از دسترسی به نیازهای اولیه مانند خوراک و بهداشت و خدمات پزشکی محروم شده اند.

پیشتر «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با اشاره به این پدیده در نامه ای به شورای امنیت تأکید کرده بود که بیش از 60 هزار نفر در مناطق نبل و الزهراء در حومه حلب و مناطق الفوعه و کفریه در حومه ادلب بیش از 9 ماه است که در محاصره کامل گروه های مسلح این منطقه به سر می برند.

آموس همچنین از پاسخ دادن به سوالی درباره خودداری سازمان ملل از بررسی درخواست دمشق برای ارسال کمک های مختلف به این مناطق امتناع کرد.

وی تأکید کرد که روند زندگی در سوریه بهبود پیدا کرده است و 1.2 میلیون سوری از ژوئن گذشته کمک های بشر دوستانه را دریافت کرده اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار