امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153722
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 358
نیروهای کُرد حاضر در شمال استان حلب سوریه در آغاز محاصره شهرک‌های شیعه‌نشین «نبل» و «الزهرا» با تروریست‌های «جبهه النصره» همکاری داشتند ولی با گذشت زمان خیانت تروریست‌ها روشن شد.

به گزارش پیروان موعود به نقل از فارس، مناطق کُردنشین «عین العرب» (کوبانی) و «عفرین» در شمال استان حلب در مجاورت دو شهرک شیعه‌نشین و محاصره شده «نبل» و «الزهرا» قرار دارند و اکثریت ساکنان این مناطق از جمله هواداران حزب «پ.ک.ک» به شمار می‌آیند.

به گزارش فارس، چهار سال قبل و با آغاز محاصره شهرک‌های نبل و الزهرا، نیروهای کُرد در شهرستان عفرین با عناصر تروریستی جبهه النصره ( شاخه رسمی القاعده در سوریه)  پیمان اتحاد بستند و تمام راه‌های ارتباطی به این شهرک ها را مسدود کردند تا محاصره کامل شود و به تصور خودشان با همراهی «انقلابیون» معجزه کنند، اما دیری نپایید که با نفوذ گروه تروریستی داعش به شمال استان حلب و حمله به مواضع اهالی کردنشین معادلات تغییر کرد.

مشاهده اندازه بزرگ‌تر، اینجا    

بنا بر این گزارش، با ادامه پیشروی‌های داعش، نیروهای کُرد از گروه تروریستی جبهه النصره تقاضای کمک کردند اما شوکی بزرگ به کُردها وارد شد؛ زیرا النصره اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای حمایت از کردها ندارد.

به گزارش فارس، در روزهایی که امکان ارسال سلاح از طریق بالگرد برای اهالی محاصره شده نبل و الزهرا وجود داشت و وضعیت بحرانی نشده بود، نیروهای مقاومت مردمی در شهرک‌های محاصره شده با ارسال سلاح برای نیروهای کُرد توانستند علاوه بر کاهش حملات داعش، روابط طرفین را بهبود ببخشند و در مقابل، راه‌های مسدود شده برای انتقال مواد غذایی و کمک‌های اولیه باز شد.

نیروهای کُرد نیز که از طریق مناطق مرزی با ترکیه اقدام با وارد کردن مواد غذایی می‌کردند به همان میزان نیز به اهالی محاصره شده کمک کردند.

اما در چند ماه گذشته و همزمان با اقدام خصمانه دولت ترکیه در بستن مرز خود با مناطق کُردنشین استان حلب و قرار گرفتن تروریست‌ها در شرق و جنوب شهرستان عفرین، اهالی کُردنشین این منطقه هم در محاصره کامل قرار گرفتند و بدین ترتیب امکان ارسال تجهیزات و مواد غذایی برای دو شهرک نبل و الزهراء با مشکل جدی روبرو شد.

به گزارش فارس، با گذشت بیش از چهار سال از محاصره دو شهرک شیعه نشین نبل و الزهراء در شمال استان حلب و با وجود کمبود مواد اولیه، غذایی و بهداشتی و حملات همه جانبه و سنگین تروریست‌های جبهه النصره و احرارالشام، نیروهای مردمی مقاومت تاکنون توانسته‌اند تمامی حملات وحشیانه تروریست‌ها را با شکست روبه رو کنند.

بنا بر این گزارش، با آغاز فصل سرما، کمبود سوخت و مواد اولیه، زندگی هزاران نفر از مردم محاصره شده در شهرک‌های نبل والزهرا به ویژه کودکان و زنان را با خطر جدی مواجه کرده و در عین حال مسلح شدن عناصر تروریستی به سلاح های اهدایی دولت‌های مرتجع منطقه و ناامن شدن آسمان این مناطق باعث شده کمک رسانی به این شهرک‌ها از طریق بالگردهای ارتش سوریه تقریبا غیر ممکن شود و سکوت مدعیان حقوق بشر نیز هم چنان در قبال جنایت های تروریست‌ها ادامه یابد.

یادآوری این نکته ضروریست که نیروها و اهالی کردنشین شهر عفرین با بسته شدن مرزهای ترکیه و محاصره شدن توسط گروه های تروریستی امکان کمک به شهرک های نبل و الزهرا را از دست داده‌اند.

در عین حال یکی از فرماندهان میدانی نیروهای مقاومت مردمی در شهرک های محاصره تاکید کرد که هزاران شهروند بی گناه با وجود تمام سختی‌ها هم چنان در مقابل جنایات تروریست‌ها ایستاده‌اند و خود را  پیروز نهایی این نبرد سخت می‌دانند.

برچسب ها: داعش,سوریه
آخرین اخبار