امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15373
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، «نبیل ابوردینه» اعلام کرد که حمدالله دیروز استعفانامه خود را تقدیم عباس کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، «نبیل ابوردینه» اعلام کرد که حمدالله دیروز استعفانامه خود را تقدیم عباس کرد و وی نیز به استعفای وی رسیدگی خواهد کرد.

برخی منابع فلسطینی نیز از اقدام عباس به اعزام هیئتی از معاونان خود به منزل حمدالله در نابلس به منظور گفت‌وگو با وی درباره علت استعفایش که پس از کمتر از سه هفته از تصدی منصب نخست‌وزیری صورت گرفته است، خبر دادند.

این منابع اظهار داشتند که حمدالله به دلیل اختلافات بر سر دامنه اختیارات و چارچوب فعالیتش بویژه با دو معاون خود که عباس آنها را تعیین کرده است؛ یکی «زیاد ابوعمرو» معاون امور سیاسی و دیگری «محمد مصطفی» معاون امور اقتصادی، استعفای خود را تقدیم ریاست تشکیلات خودگردان کرد.

از سوی دیگر جنبش حماس تاکید کرد که استعفای حمدالله نشان داد اقدامات فردی و غیرتوافقی، ضعیف و بی‌فایده است.
 
دولت 2 هفته‌ای

رامی حمدالله که در گذشته منصب رئیس دانشگاه النجاح در نابلس واقع در شمال کرانه باختری به مدت 15 سال را بر عهده داشت، 16 ژوئن(26 خرداد) پس از استعفای «سلام فیاض» که از سال 2007 به دنبال ایجاد شکاف داخلی در صحنه فلسطین، نخست‌وزیر دولت رام‌الله بود، از سوی عباس برای نخست‌وزیری تعیین شد و پس از ادای سوگند طی این مدت دو نشست با هیئت دولت برگزار کرد.

عباس طی سخنانی در نخستین جلسه این دولت گفته بود که دولت حمدالله به دلیل به بن‌بست رسیدن پرونده آشتی فلسطینیان تشکیل شد و قرار بود دولت وحدت ملی تشکیل شود اما به خاطر عدم موافقت حماس با برگزاری انتخابات این دولت تشکیل نشد.

جنبش‌های فتح و حماس ماه می گذشته یک مدت زمان سه ماهه را برای تشکیل دولت وحدت ملی و دعوت برای برگزاری انتخابات همزمان که از مفاد اصلی توافقنامه‌های آشتی ملی امضا شده بین دو جنبش در قاهره در سال 2011 و دوحه در سال 2012 است، تعیین کردند.

محافل مختلف فلسطینی پس از تشکیل دولت حمدالله، گفتند که دولت وی به دلیل بحران شدید مالی تشکیلات خودگردان و تداوم دودستگی فلسطینیان و نبودن افق روند سازش با رژیم صهیونیستی، توان ایجاد تغییر و تحولات در فلسطین را نخواهد داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها