امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153733
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۹
تعداد بازدید: 233
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نماینده ویژه آمریکا برای پاکستان و افغانستان اعلام کرد که اسلام‌آباد پذیرفته تا برای شکست تحریک طالبان، باید با طالبان ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نماینده ویژه آمریکا برای پاکستان و افغانستان اعلام کرد که اسلام‌آباد پذیرفته تا برای شکست تحریک طالبان، باید با طالبان افغان جنگید.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «داون نیوز»، «ریچار اولسون» نماینده ویژه آمریکا برای پاکستان و افغانستان در کمیته روابط خارجی سنای این کشور گفت: پاکستان برای شکست تحریک طالبان ضرورت جنگ با طالبان افغان را احساس کرده است.

وی افزود: پاکستان پذیرفته که برای شکست تحریک طالبان این کشور باید با طالبان افغان جنگید.

اولسون اظهار داشت: در حالی که دولت اسلام‌آباد همواره موضع مشخص علیه طالبان خوب و بد را مطرح می‌کند اما مانند گذشته مبارزه با این دو گروه برای پاکستان آسان نیست.

نماینده آمریکا برای پاکستان و افغانستان خاطرنشان کرد که تروریسم همواره محور مذاکرات افغانستان و پاکستان بوده و آمریکا نیز در مورد عملیات علیه شبکه حقانی و طالبان افغان اسلام‌آباد را تحت فشار قرار داده است.

وی گفت: پاکستان در مورد تهدیدات داخلی اقدامات مهمی انجام داده است و آمریکا برای آغاز چنین اقداماتی علیه طالبان افغان نیز بر همکاری اسلام‌آباد تاکید می‌کند.

نماینده ویژه آمریکا خاطرنشان کرد: پاکستان تعدادی از پایگاه‌های مهم  تحریک طالبان در «وزیرستان شمالی» را نابود کرده است که این خواسته طولانی مدت واشنگتن بوده است.

اما اولسون شاکی شد که اسلام‌آباد بجای تهدایدات خارجی که باعث نگرانی‌های هند و افغانستان هستند، نگاه بیشتر خود را به تحریک طالبان متمرکز کرده است.

وی در پاسخ به پرسشی گفت: جنگجویان گروه تروریستی داعش نسبت به سایر مناطق افغانستان در «ننگرهار» افزایش یافته‌اند اما این گروه ظاهرا دستور کاری از سوی سرکردگان داعش در عراق و سوریه دریافت نمی‌کند.

اولسون مدعی شد: برخی از گروه‌های طالبان افغان به همین دلیل موضع خودشان را تغییر دادند.

نماینده ویژه آمریکا گفت: گروه‌های طالبان ارتباط مستقیم در رابطه با انتقال مواد و جریان جنگجویان از آسیای مرکزی به پاکستان و افغانستان را ندارند.

ریچار اولسون اعتراف کرد: افزایش جنگ سال جاری در افغانستان به دلیل افشای خبر مرگ «ملا محمد عمر» بوده است.

به گفته نماینده ویژه آمریکا برای پاکستان و افغانستان، شدت جنگ در این کشور نیز به دلیل رقابت شدید بین فرماندهان طالبان افغان بوده است.

این در حالی است که ژنرال «راحیل شریف» رئیس ستاد ارتش پاکستان و «نارندرا مودی» نخست وزیر هند قرار است در روزهای آینده به افغانستان سفر کنند.

گفته می‌شود که رئیس ستاد ارتش پاکستان در مورد آغاز گفت‌وگوهای صلح افغانستان با دولت کابل مذاکره خواهد کرد و نخست وزیر هند نیز به بهانه بازگشایی ساختمان جدید پارلمان افغانستان به کابل سفر خواهد کرد.

نشست قلب آسیا در مورد افغانستان چندی قبل در اسلام‌آباد پاکستان برگزار شد و انتظار تغییر روابط کشورهای افغانستان، پاکستان و هند را برای برخی به دنبال داشت.

در این نشست کشورهای منطقه‌ای حمایت خود را از برقراری صلح و ثبات در افغانستان و روند مذاکرات پاکستان و هند اعلام کردند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها