امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153735
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۹
تعداد بازدید: 221
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دفتر سازمان عفو بین الملل در ایتالیا ضمن درخواست از این کشور برای توقف ارسال اسلحه به عربستان و ائتلافی که در حال ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دفتر سازمان عفو بین الملل در ایتالیا ضمن درخواست از این کشور برای توقف ارسال اسلحه به عربستان و ائتلافی که در حال بمباران یمن است، اعلام کرد: ما نمی توانیم همدست جنایات ائتلاف عربستان در یمن باشیم.

 دفتر سازمان عفو بین الملل در ایتالیا در بیانیه ای خواستار متوقف شدن ارسال اسلحه از ایتالیا به عربستان و کشورهای ائتلافی که در حال بمباران یمن هستند، شد.
دراین بیانیه آمده است: از ماه مارس 2015 یک جنگ خونین در یمن آغاز شده است که متاسفانه رسانه ها کمتر از آن صحبت می کنند. در این جنگ بیش از دو هزار و یک صد غیر نظامی کشته شدند که حداقل 400 تن از آنها کودک بودند. آنها درحالی کشته شدند که به دنبال آب یا در حال خرید کردن بودند. بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه شان در یمن شدند. امروز زندگی 80 درصد یمنی ها به کمک های بشردوستانه بستگی دارد.
'حملات هوایی مخرب ائتلاف به رهبری عربستان منجر به کشته شدن بسیاری از غیر نظامیان و تخریب مدارس ، منازل و بیمارستان ها شده است. '

سازمان عفو بین الملل هشدار داد: این در حالی است که ایتالیا و سایر کشورها به ارسال اسلحه به کشورهایی که مرتکب این جرایم وحشتناک در یمن می شوند، ادامه می دهند.
این سازمان ضمن دعوت از مردم ایتالیا برای طرح درخواست توقف فروش اسلحه به عربستان و سایر کشورهایی که در حال بمباران یمن هستند، اعلام کرد: ما نمی توانیم همدست جرایم ائتلاف سعودی در یمن باشیم .

در ماه مارس 2015 یک ائتلاف بین المللی به رهبری عربستان و با حمایت آمریکا و انگلیس دست به حملات هوایی علیه مردم یمن زد که منجر به جنگ در کشوری شد که خود در یک بی ثباتی سیاسی در پی شورش مردمی و خروج از صحنه رئیس جمهوری آن بسر می برد.
در مقابل حوثی ها گروه های مسلح ضدحوثی و واحدهای ارتش وفادار به «عبد ربه منصور هادی » رئیس جمهوری تبعیدی قرار دارند که از سوی ائتلاف بین المللی حمایت می شوند.
سازمان عفو بین الملل افزود: شواهد جمع آوری شده نشان می دهد هر دو طرف در این جنگ حقوق بشر را نقض کرده اند. در حالی که حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان منجر به بیشترین شمار قربانیان میان غیر نظامیان شده است.

سازمان عفو بین الملل به حملات هوایی غیر قانونی و بمباران شبانه روزی ائتلاف سعودی در یمن اشاره و آنرا جنایت جنگی خواند و اعلام کرد: در این جنگ بقایای بمب های خوشه ای دیده شده که استفاده از آن در حقوق بین الملل ممنوع است.
این سازمان افزود: کشورهای مختلفی ازجمله امریکا و انگلیس و ایتالیا به عربستان و کشورهایی که یمن را بمباران می کنند، اسلحه می فروشند. ما از ایتالیا می خواهیم تا ارسال سلاح به تمام اعضای ائتلاف سعوی را متوقف و استفاده از بمب های خوشه ای محکوم کند. ما از ایتالیا می خواهیم با استفاده از روابط دوجانبه با دولت های امریکا و انگلیس از آنها بخواهد ارسال سلاح را به ائتلاف سعودی متوقف کند و در باره سوء استفاده از سلاح های امریکایی توسط عربستان تحقیق و بطور فعال از اجرای پیمان تجارت اسلحه حمایت کند.

سازمان عفو بین الملل در این بیانیه افزود:از ایتالیا می خواهیم ازتحقیقات عمیق، مستقل و بی طرفانه درخصوص نقض حقوق بین المللی و بشر از سوی ائتلاف سعودی و در باره پرتاب موشک از سوی حوثی ها و گروه های مسلح ضد حوثی در مناطق مسکونی حمایت کند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها