امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153738
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۲۸
تعداد بازدید: 278
به گزارش «پیروان مــوعــود»، تروریست‌های گروه «جیش الفتح» امروز حملات موشکی و خمپاره‌ای را به شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» انجام دادند که در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، تروریست‌های گروه «جیش الفتح» امروز حملات موشکی و خمپاره‌ای را به شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» انجام دادند که در پی آن یک غیر نظامی شهید و هفت نفر نیز زخمی شدند.

 عناصر تروریستی در استان ادلب سوریه امروز دوشنبه باز هم حملات خمپاره‌ای را به شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» در این استان (شمال غرب سوریه) ادامه دادند.

وبگاه خبری «آرا نیوز» (وابسته به مخالفان) گزارش داد، ائتلاف «جیش الفتح» می‌گوید، آتش‌بسی را که با دولت سوریه برقرار کرده‌اند به حالت تعلیق درخواهد آورد؛ زیرا ارتش سوریه دیروز شماری از تروریست‌ها در حلب را کشته است.

دو شهرک الفوعه و کفریا در استان ادلب مقابل شهرک محاصره شده «مضایا» در ریف دمشق که بیش از هزار تروریست در محاصره ارتش سوریه و مقاومت هستند، مشمول توافق آتش‌بس میان تروریست‌های ائتلاف «جیش الفتح» (تحت الحمایه ترکیه و عربستان) و ارتش سوریه هستند اما جیش الفتح به بهانه حمله نیروی هوایی سوریه به نقاطی دیگر در ادلب می‌خواهد حملاتش را به این بهانه به فوعه از سر بگیرد.

«محمد النصر» یکی از سرکرده‌های میدانی ائتلاف تروریستی «جیش الفتح»‌ در ریف ادلب اعلام کرد که عناصر این گروه با دهها خمپاره و موشک و سیلندرهای انفجاری این دو شهرک را از صبح امروز دوشنبه شدیدتر از قبل هدف قرار داده‌اند.

در پی این حمله یکی از افراد غیر نظامی شهید و هفت نفر دیگر از شهرک فوعه زخمی شدند. خانم «وزیره منصور» یکی از غیرنظامیانی است که امروز بر اثر جراحات وارده به شهادت رسید.

محمد النصر ضمن تهدید دولت سوریه مبنی بر احتمال نقض آتش‌بس در فوعه و کفریا مدعی شد که گروه تروریستی جیش الفتح احتمالا حملات موشکی خود را به این دو شهرک افزایش خواهد داد تا مقدمات نفوذ به آن فراهم شود.

ارتش سوریه و عناصر مسلح حاضر در شهرک «مضایا» واقع در ریف دمشق و دو شهرک شیعه‎نشین «کفریا» و «فوعه» در حومه ادلب در آغاز ماه مهر گذشته به توافق جدیدی تحت نظارت سازمان ملل رسیدند.

بر اساس توافق به دست آمده بین طرفین درگیر، قرار بود در یک دوره شش ماهه ساکنان این مناطق تخلیه شوند و عناصر مسلح از آن عقب‎نشینی کنند. در این توافق همچنین تاکید شده بود که تبادل زندانیان بین دو طرف طی شش ماه صورت بگیرد.

با وجود گذشت نزدیک به سه ماه از این توافق ولی هنوز کمبودهای دارویی و مواد غذایی سبب شده است که افراد غیر نظامی حاضر در فوعه و کفریا با خطر مرگ مواجه باشند.

همچنین پس از اینکه بیشتر غذاها و مواد خوراکی در بازارهای شهرک‌های فوعه و کفریا سوریه گران یا تمام شده است ساکنان این مناطق به استفاده از گیاهان خودرو روی آورده‌اند تا حدودی از گرسنگی رهایی یابند

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها