امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15375
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از العهد، شورای قانون اساسی لبنان امروز برای چهارمین بار متوالی قرار است تشکیل جلسه دهد تا موضوع دو اعتراض علیه قانون ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از العهد، شورای قانون اساسی لبنان امروز برای چهارمین بار متوالی قرار است تشکیل جلسه دهد تا موضوع دو اعتراض علیه قانون تصویب شده در پارلمان این کشور در مورد تمدید فعالیت‌های پارلمان تا 17 ماه آینده را بررسی کند.

پیش از این سه نشست این شورا به دلیل به حد نصاب نرسیدن و عدم شرکت تعدادی از اعضای شورا لغو شده و به احتمال قوی نشست امروز نیز به همین علت لغو خواهد شد.

این در حالی است که بر اساس قانون این شورا یک ماه از تاریخ 3 ژوئن فرصت دارد تا شکایت‌های مطرح شده علیه این قانون را که از سوی جریان تغییر و اصلاح و رئیس جمهور این کشور مطرح شده، بررسی کند.

به این ترتیب تا پایان دو هفته آینده تمامی گزینه‌ها برای فضای سیاسی لبنان امکان وقوع دارد، مگر اینکه عصام سلیمان رئیس این شورا بیانیه‌ای را صادر کرده و در آن شکست این شورا را در بررسی این شکایت‌ها را اعلام کند که در این صورت تمدید فعالیت‌های پارلمان عملا اجرا خواهد شد. این در حالی است که مهلت فعالیت پارلمان دیروز به پایان رسید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها