امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153761
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۲۷
تعداد بازدید: 179
به گزارش پیروان مــوعــود ـ ابنا ـ بیانیه ای از سوی طالبان پاکستان منتشر شده است که طی آن طالبان اعلام کرده است که به هیچ عنوان خلافت اسلامی داعش را ...

به گزارش پیروان مــوعــود ـ ابنا ـ بیانیه ای از سوی طالبان پاکستان منتشر شده است که طی آن طالبان اعلام کرده است که به هیچ عنوان خلافت اسلامی داعش را نمی پذیرد. این بیانیه طالبان پاکستان، پس از بیانیه طالبان افغانستان منتشر شد. پیش از این نیز طالبان افغانستان  خلافت اسلامی داعش را رد کرده و آن را نپذیرفته بود.این در حالی است که سال گذشته میلادی، گروه تروریستی تکفیری داعش و القاعده با یکدیگر پیمان دوستی بسته و «ابوبکر البغدادی» را به عنوان خلیفه حکومت اسلامی خود به رسمیت شناختند.

رهبران طالبان پاکستان در پی سرنگون کردن دولت «نواز شریف» و تشکیل حکومت مستقلی هستند ولی آنچه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ترس گروه تروریستی طالبان از داعش است.

علی رغم وجود این ترس، شاخه پاکستانی گروه تروریستی طالبان، همانند شاخه افغانستانی آن، خلافت «ابوبکر البغدادی» را رد کرده و آن را نپذیرفته اند.

داعش از زمان شروع علنی فعالیت خود در سوریه و عراق، نامه هایی به دیگر گروه های تروریستی در آسیا و آفریقا فرستاد و از آنان دعوت به همکاری کرد.

در میان این گروه های تروریستی، القاعده، یکی از بزرگ ترین گروه های تروریستی و بالتبع شاخه های مختلف آن، از جمله شاخه آفریقایی آن (بوکوحرام) با داعش هم پیمان شدند و در پی تشکیل خلافت اسلامی در حیطه بسیار وسیعی در آسیا و شمال آفریقا هستند.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها