امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153762
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۲۷
تعداد بازدید: 252
به گزارش پیروان مــوعــود،  ژنرال پاول کوراچنکو رئیس ستاد مشترک و معاون فرمانده نیروهای هوافضای روسیه دوشنبه در یک همایش ...

به گزارش پیروان مــوعــود،  ژنرال پاول کوراچنکو رئیس ستاد مشترک و معاون فرمانده نیروهای هوافضای روسیه دوشنبه در یک همایش علمی فنی در مسکو تصریح کرد: یکی از اولویتهای ما، توسعه ماهواره های وابسته به دفاع فضایی در مدار از لحاظ تعداد و کیفیت است.

به نوشته روسیا الیوم، این ژنرال روس ابراز امیدواری کرد که طرحهای توسعه نیروها و تحقق اهداف تعیین شده در این زمینه با آغاز سال 2021 اجرایی گردد. وی اظهار داشت که توانمندیهای سامانه جاسوسی و هشدار، دریافت اخطارهایی درباره هرگونه حمله هوایی و فضایی را تضمین خواهد کرد تا تصمیم لازم درباره نحوه واکنش از جمله واکنشی مبنی بر استفاده از نیروهای هسته ای راهبردی اتخاذ گردد.

کوراچنکو گفت که برخورداری روسیه از دفاع هوافضا، دشمنان را از هرگونه تجاوزگری بازخواهد داشت؛ اما بدون اینگونه سامانه دفاعی فعال، از شکست در جنگ گریزی نخواهد بود. تضمین دفاع فعال مستلزم اتخاذ تدابیر دفاعی و تهاجمی است. فرماندهی نیروهای هوافضا برای بهبود سامانه مدیریت نیروهای ضربت تلاش می کند در حالی که پیشتر نیروهای دفاعی توسعه یافته تر از نیروهای ضربت بودند. 

وی خاطرنشان کرد که تقویت توانمندیهای هوافضای روسیه به گونه ای که وارد کردن خسارتهای سنگین به نیروهای مهاجم را تضمین کند، مساله ای است که به ثبات راهبردی کمک می کند.

این ژنرال اظهار داشت که تحلیل گرایشهای توسعه سلاح در جهان نشان می دهد که ماهیت خطرات هوافضای فراروی روسیه و نیز سطح آنها  با آغاز سال 2025 به صورت ریشه ای تغییر خواهد کرد.

 

منبع: العالم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها