امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153763
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۲۷
تعداد بازدید: 236
به گزارش پیروان مــوعــود، تارنمای روزنامه عرب زمان الاخبار امروز( دوشنبه ) در گزارشی نوشت که اسرائیل سمیر قنطار سمبل مقاومت بلندی های جولان را ترور ...

به گزارش پیروان مــوعــود، تارنمای روزنامه عرب زمان الاخبار امروز( دوشنبه ) در گزارشی نوشت که اسرائیل سمیر قنطار سمبل مقاومت بلندی های جولان را ترور کرد ولی نخواهد توانست مقاومت را از پای درآورد و همرزمان شهید قنطار می گویند که شهادت وی قدرت و قوت بیشتری به مقاومت خواهد داد.

قنطارپیش از شهادت خود در مصاحبه ای گفته بود: " بلندی های جولان محل خوبی برای فعالیت است ولی وضعیت جغرافیائی سختی دارد اما ما به مقاومت خود در این بلندی ها ادامه خواهیم داد و ضربات سنگینی به اسرائیل وارد خواهیم کرد ."

قنطار در پاسخ به این سؤال که چرا منطقه جرمانا را برای فعالیت خود انتخاب کرده است می گوید: منطقه جرمانا به بلندی های جولان هم نزدیک است و هم دور. شلوغ هم هست ولی آرام نیز است و من می توانم در این منطقه یک تشکیلات" مقاومت " ایجاد کنم. 

الاخبار در گزارشی از شرایط نخستین روزهای ورود شهید قنطار به منطقه جرمانا می نویسد :  قنطار شبانگاه 2 دسامبر 2013 از لبنان فوراً به منطقه جرمانا در جنوب دمشق سفر کرد و در قهوه خانه ای نزدیک میدان السیوف به همراه همرزم شهیدش موفق بدریه معروف به ابوعناد و یک نفر دیگر گرداگرد یک میز نشستند و قنطار نقشه هوائی بلندی های جولان را روی میز گذاشت، انگشتان خود را روی آن حرکت داد و چند موضع اسرائیل و 2 روستای اشغالی مجدل شمس و عین قنیا را با انگشت نشان داد و گفت : اینجاها محل خوبی برای فعالیت است ولی موقعیت جغرافیائی سختی دارد، اما ما یک تشکیلات مقاومت ایجاد خواهیم کرد و به اسرائیل ضربات سنگینی وارد خواهیم کرد."

چند روز نگذشته بود که مقاومت بلندی های جولان با یک بمب یک دستگاه گشتی رژیم صهیونیستی را منهدم کرد و مارس 2014 نیز چند موشک به سوی موضع نظامیان صهیونیست در منطقه جبل الشیخ شلیک کرد و این در حالی بود که حمایت اطلاعاتی و تسلیحاتی اسرائیل از تروریست های فعال در جنوب سوریه و انتقال تروریست های زخمی به فلسطین اشغالی  از حالت خفا بیرون آمده و آشکار شده بود . شش ماه نگذشته بود که یک هواپیمای بدون سرنشین در روز 17 ژوئن در منطقه دورین نزدیک جاده قنیطره – دمشق ابوعناد را هنگام انتقاد چند موشک کاتیوشا شهید کرد. 

قنطار پس از ترور همرزمش ناامید نشد و به تلاش خود برای ایجاد تشکیلات مقاومت در بلندی های جولان با کمک گرفتن از ساکنان این بلندی های اشغالی ادامه دارد و اسرائیل نیز روز به روز نگران تر می شد. مقاومت ماه اوت 2014 بار دیگر چند موشک به مواضع اسرائیل در جولان شلیک کرد. منبعی نزدیک به مقاومت سوریه اعلام می کند که اسرائیل اواخر سال 2014 تصمیم گرفت که سران مقاومت سوریه را ترور کند تا مانع تبدیل شدن جبهه جولان به جبهه جنگ فرسایشی شود و همچنین حمایت خود از گروه های تروریستی را افزایش داد تا بخش های بسیار بیشتری از مناطق مرزی جولان را اشغال کند . مناطق حضر و بخش شمالی قنیطره به صحنه عملیات و فعالیت مقاومت تبدیل شده بود و تروریست ها با وجود تلاش های مکرر نتوانستند این مناطق را تصرف کنند. 

اسرائیل روز 18 ژانویه 2015 با سوء استفاده از حضور گروهی از اعضای مقاومت در روستاهای مناطق جبل الشیخ و حضر 2 دستگاه خودروی حامل 6 عضو مقاومت را از جمله جهاد مغنیه ، محمد عیسی و یک فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را بمباران کرد.

حزب الله لبنان نیز سه روز بعد یک گشتی ارتش اسرائیل را در مزارع شبعا هدف قرار داد و چند نظامی صهیونیستی را به هلاکت رساند.

دراین گزارش درباره آخرین ساعت های حضور سمیر قنطار درسوریه و منطقه جرمانا آمده است :  قنطار جمعه شب گذشته از لبنان وارد سوریه شد و در ساختمانی 5 طبقه در منطقه الحمصی نزدیک جرمانا اقامت کرد و فرحان الشعلان (ابوسعید) همرزم قنطار نیز در این ساختمان سکونت می کرد. سمیر 12 ساعت در این ساختمان بود تا اینکه هواپیماهای اسرائیلی از فراز دریاچه طبریا در بلندی های جولان 4 موشک به ساختمان محل اقامت قنطار شلیک کردند و موشک ها دقیقاً به هدف اصابت کردند و در این حمله قنطار، ابوسعید و "تیسیر نعسو" محافظ ابوسعید شهید شدند و بیش از 20 نفر نیز زخمی شدند ولی ساختمان های مجاور هیچ آسیبی ندیدند. 

یکی از نیروهای گارد حفاظت از دمشق که محل خدمتش در نزدیکی ساختمان قنطار بود ، می گوید : ما هنگام بیرون کشیدن پیکرها از زیر آوار طبقه دوم باقیمانده های سفره شام را دیدیم که آن ، شام آخر آنها بود.

- See more at: http://fa.alalam.ir/news/1771466#sthash.DtBFMKJI.dpuf

منبع: العالم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها