امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15377
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی المنار به نقل از برخی منابع آگاه دیپلماتیک نوشت که تعدادی از طرف‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی المنار به نقل از برخی منابع آگاه دیپلماتیک نوشت که تعدادی از طرف‌های اروپایی و محافل آمریکایی گفتند که مشارکت حماس در کنار تشکیلات خودگردان فلسطین، در تلاش‌های مربوط به تحقق سازش از اهمیت زیادی برخوردار است.

بر اساس این گزارش برخی از طرح‌های توسعه اقتصادی در صحنه فلسطین که تیم‌های آمریکایی از آن سخن می‌گویند، مرتبط با نوار غزه است بویژه طرح‌های مربوط به اکتشاف گاز در سواحل نوار غزه که «تونی بلر» فرستاده کمیته چهارجانبه نیز به شدت برای پیشبرد آن تلاش می‌کند.

بر پایه این گزارش جنبش حماس به اعلام موضع سیاسی میانه‌رو نزدیک شده است و در همین راستا حماس اخیرا دیدارهای خود با مقامات دیپلماتیک اروپایی و آمریکایی در پایتخت‌های کشورهای منطقه را افزایش داده است و در این دیدارها رهبران عالی‌رتبه این جنبش از جمله «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی و «اسامه حمدان» مسئول روابط خارجی حضور داشتند.

این منابع در ادامه مدعی شدند که در همین راستا قاهره میزبان دیدار محرمانه «موسی ابومرزوق» یکی از رهبران حماس و سفرای چند کشور غربی از جمله آمریکا بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها