امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153787
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۹
تعداد بازدید: 218
به گزارش پیروان مــوعــود، محققان دانشگاه استنفورد دست به کار جالب توجهی زده و با تغییر در روند عمکلرد نورونهای بخش تالاموس مرکزی مغز موش آزمایشگاهی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، محققان دانشگاه استنفورد دست به کار جالب توجهی زده و با تغییر در روند عمکلرد نورونهای بخش تالاموس مرکزی مغز موش آزمایشگاهی توانسته اند حیوان را از خواب بیدار کرده و یا بر اساس یک روند تحت کنترل به خواب بفرستند.

این دستاورد جدید که در زمینه مدارهای مغزی صورت گرفته می تواند به ارایه روشهای جدید و مؤثری برای درمان جراحات مغزی و سایر اختلالات عصبی منجر شود.

تالاموس به عنوان یکی از بخشهای اصلی مغز مسؤول فرآیندها و استفاده از اطلاعات حسی بوده و سیگنالهای به دست آمده را به بخش پوسته هدایت می کند. این بخش همچنین وضعیتهای خواب و هوشیاری را تنظیم می کند. مطالعات قبلی نشان می داد که تحریک نورونهای تالاموسی می تواند بیماران را از وضعیتی که تحت عنوان «حداقل هوشیاری» نامیده می شود خارج کند.

محققان دانشگاه استنفورد در این بررسی از فناوری لیزری برای تحریک نورونهای تالاموسی حساس به نور استفاده کردند تا فرآیند خواب و بیداری در موشهای آزمایشگاهی را دستکاری کنند.

آنها دریافتند که با پرتوهای لیزری ۴۰ تا ۱۰۰ هرتز موشها از خواب برخاسته حال آنکه پرتوهای ضعیف ۱۰ هرتزی حیوانات را در وضعیتی شبیه خواب قرار می دهد.

محققان امیدوارند که بتوان از نتایج این یافته و تحقیقات مشابه آن به شیوه ای مؤثر دست یافت که بیماران را از حالت حداقل هوشیاری خارج کرده و به مرز هوشیاری قابل قبول برسانند.

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها