امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15380
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 148
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری به نقل از بی‌بی‌سی عربی، صدها هزار برزیلی بار دیگر با برگزاری تظاهرات خواستار مقابله دولت با فقر و فساد ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری به نقل از بی‌بی‌سی عربی، صدها هزار برزیلی بار دیگر با برگزاری تظاهرات خواستار مقابله دولت با فقر و فساد شدند.

برزیلی‌ها در حالی به اعتراضات خود ادامه می‌دهند که دولت این کشور از تصمیم خود برای افزایش قیمت کرایه اتوبوس که جرقه آغاز اعتراضات بود دست کشیده ولی معترضان همچنان در خیابان‌ها هستند.

بی‌بی‌سی در گزارشی با اشاره به اینکه اکنون اعتراضات از سائوپائولو به دیگر شهرها نیز گسترش یافته تاکید کرد که مردم خواستار بهبود وضعیت زندگی و پایبندی دولت به افزایش عدالت اجتماعی هستند.

این شبکه تاکید کرد که طی سال های اخیر با افزایش رشد اقتصادی در برزیل شکاف بین فقرا و ثروتمندان بیشتر شده و هزینه کلان26 میلیارد دلاری برای میزبانی جام جهانی خشم مردم را دو چندان کرده است.


خبرگزاری رویترز هم در گزارشی از اعتراضات خیابانی در برزیل اعلام کرد: در تظاهرات‌های دیروز یک میلیون نفر در شهرهای مختلف به خیابان‌ها ریختند تا بزرگترین تظاهرات در برزیل طی دو دهه گذشته برگزار شود.

اعتراضات در برزیل از هفته گذشته آغاز شد، زمانی که تظاهرات مسالمت‌آمیز دانشجویان این کشور علیه افزایش بهای حمل و نقل عمومی با دخالت پلیس به خشونت انجامید. سپس موج اعتراضات به گروه‌های گسترده‌تری از مردم برزیل کشیده شد که علیه فساد دولتی، نابرابری اقتصادی و خشونت پلیس علیه معترضان ناراضی بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها