امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153803
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۱۷
تعداد بازدید: 288
به گزارش «پیروان مــوعــود»، کارشناس امور امنیتی الجزایر روز سه شنبه گفت: حضور افسران و نظامیان حکومت صدام دیکتاتور پیشین عراق و نیز برخی چهره های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، کارشناس امور امنیتی الجزایر روز سه شنبه گفت: حضور افسران و نظامیان حکومت صدام دیکتاتور پیشین عراق و نیز برخی چهره های تروریستی سبب قدرتمند شدن گروه تروریستی داعش شده است.

 «حسنی عبیدی» کارشناس امور امنیتی الجزایر و مدیر مرکز تحقیقات دنیای عرب و مدیترانه در نشستی که روزنامه غیردولتی «الخبر» ترتیب داده بود، گفت: افسران ارتش و سیستم اطلاعاتی نظام صدام دیکتاتور مخلوع عراق در گروه تکفیری- تروریستی موسوم به داعش حضور دارند و وجود این افراد به همراه عناصر تروریستی دیگر، سبب قدرتمند شدن این گروهک شد.

وی ادامه داد: داعش ابتدا یک گروه کوچک عراقی بود اما به تدریج به تشکیلات تبدیل شد و بعد از مدتی اعلام خلافت خود خوانده کرد. به این ترتیب با بهره گیری از مهارت های نظامی افسران ارشد حکومت بعثی صدام و برخی سرکرده های تشکیلات تروریستی، به یک تشکیلات قدرتمند تبدیل شد.

حسنی عبیدی همچینن گفت: داعش با سو استفاده از ادبیات دینی و شعار جهاد، موفق شده که شماری از شهروندان عراقی و همچنین سوری و کشورهای دیگر را به سوی خود جذب کند و اکنون تهدید بزرگی برای جهان به شمار می رود.

این در حالی است که چند ماه پیش گروه تروریستی داعش با انتشار ویدیویی مدعی شده که در الجزایر نیز حضور دارد و مردم این کشور را به آغاز جنگ و خونریزی تهدید کرد.

بر اساس این گزارش، دو فرد به نام های «ابو البراء الجزایری» و «ابوحفص الجزایری» در این ویدیو با قرائت پیامی مردم الجزایر را تهدید کردند که در کشورشان جنگ به راه خواهند انداخت.

گروهک تروریستی داعش که بیش از هرجای دیگری در سوریه و عراق متمرکز شده در لیبی، مصر، عربستان و لبنان نیز اعلام موجودیت کرده است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها