امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153805
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۱۷
تعداد بازدید: 292
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نتایج یک بررسی از شدت یافتن نگرش منفی اهالی آمریکا به مسلمانان و اعراب مقیم این‌ کشور و حتی توانمندی آن‌ها در اجرای ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نتایج یک بررسی از شدت یافتن نگرش منفی اهالی آمریکا به مسلمانان و اعراب مقیم این‌ کشور و حتی توانمندی آن‌ها در اجرای وظابف محوله در مشاغل دولتی حکایت دارند.

موسسه زاگبی در تازه‌ترین گزارش خود در این زمینه  نوشت: آمریکا به جوامع مسلمان و عرب به نسبت ۵ سال گذشته نظر مساعد کمتری دارد .

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، نگرش مساعد به مسلمانان آمریکا که در سال ۲۰۱۰ برابر با ۳۳درصد بود اینک به ۴۸ درصد رسیده و البته نگرش مثبت نیز به جامعه عرب ساکن این کشور نیز از ۴۹ درصد به ۴۰ درصد کاهش یافته است.

بر این اساس، احزاب سیاسی عمده ‌آمریکا نیز در این زمینه باهم تفاوت دارند به طوری‌که ۵۱ درصد دموکرات‌ها حس مطلوبی به اعراب مقیم آمریکا دارند در حالی که این  رقم بین جمهوریخواهان ۳۴ درصد است . در همین زمینه دید مثبت دموکرات‌ها به مسلمانان  ۴۴ درصد است در حالی‌که ۲۵ درصد جمهوریخواهان دید مساعدی به مسلمانان دارند.

در بخشی از یافته‌های این موسسه آمده است: بسیاری از آمریکایی‌ها می‌گویند اطمینانی نسبت انجام وظایف  مسلمانان واعراب مقیم این کشور در مشاغل دولتی ندارند. همچنین هواداران «دانلد ترامپ» نامزد ریاست جمهوری آمریکا نسبت به توانمندی مسلمانان آمریکایی در تصدی سمتی مهم دولتی شک دارند.

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها