امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15383
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «سی ان ان»، بر اساس اعلام روز گذشته (پنج شنبه) یکی از مقامات آگاه کاخ سفید، «باراک اوباما» رئیس ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «سی ان ان»، بر اساس اعلام روز گذشته (پنج شنبه) یکی از مقامات آگاه کاخ سفید، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در نظر دارد امروز جمعه رسما «جیمز کامی» از مقامات ارشد وزارت دادگستری این کشور در دوران ریاست بوش را به عنوان نامزد پست ریاست جدید دفتر بازرسی فدرال «اف بی آی» معرفی کند.

بر اساس این خبر، اگر نامزدی کامی توسط سنا تائید شود، وی جانشین «رابرت مولر» رئیس فعلی اف بی آی خواهد شد. مولر قرار است در ماه سپتامبر سال جاری میلادی و بعد از ریاست 12 ساله در اف بی آی، سمت شغلی خود را ترک کند.

کامی دادستان سابق است که در نیویورک و ویرجینیا و در پرونده های مرتبط با تروریسم و جرایم سازمان یافته و کلاه برداری، و در دوران ریاست بوش نیز به عنوان معاون دادستان کل فعالیت داشته است.

در این خبر آمده است که کامی در سال 2007 میلادی و در یک کمیته مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که به دلیل اختلاف سه سال قبل از آن درباره برنامه های جاسوسی داخلی آژانس امنیت ملی آمریکا به فکر استفعا از سمت عالیرتبه خود است.

بر اساس اعلام مقامات دولت آمریکا، کامی به شدت مخالف جنبه های برنامه استراق سمع بدون مجوز بوده است اما این برنامه استراق سمع نهایتا باز هم مجوز اجرایی گرفت.

خبر نامزدی کامی به عنوان ریاست جدید اف بی آی بعد از آن گزارش می شود که دولت اوباما با جنجال جدیدی پیرامون افشای برنامه محرمانه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از سوابق و مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و خارجی دست و پنجه نرم می کند.

علاوه بر این، گروه های حامی حقوق بشر از کامی به دلیل حمایت مدعیانه وی از سایر سیاست های امنیت ملی دوران ریاست بوش از جمله حبس های نامحدود و برنامه های رفتار با زندانیان از جمله غرق مصنوعی انتقاد کرده اند.

شبکه سی ان ان برای اولین بار در ماه مه سال جاری بود که خبر جانشینی کامی به جای مولر را عنوان کرد اما در آن زمان مقامات کاخ سفید از تائید اینکه رئیس جمهور آمریکا رئیس جدید اف بی آی را انتخاب کرده است یا خیر، ممانعت کردند.

کامی از زمانی که دولت آمریکا را ترک کرده است، در موقعیت های اجرایی در شرکت پیمانکار دفاعی آمریکا به نام «لاکهید مارتین» کار کرده و مدیریت مالی شرکت « Bridgewater and Associates» را نیز بر عهده داشته است.

کامی در شرایط فعلی به عنوان محقق ارشد تحقیقات و در دانشکده حقوق کلمبیا مشغول به فعالیت است.

بر اساس این خبر، مولر کار رسمی خود به عنوان رئیس اف بی آی را چند روز پیش از حملات تروریستی 11 سپتامبر در آمریکا آغاز کرد و بعدها نیز روی پرونده های مرتبط با تروریسم و سایر موارد مهم دیگر کار کرد.

دوران ریاست مولر قرار بود در سپتامبر سال 2001 میلادی به پایان برسد اما بنا بر درخواست اوباما،‌ کنگره آمریکا دو سال دیگر، ریاست ده ساله مولر را تمدید کرد.

مولر قرار است در ماه سپتامبر سال جاری کناره گیری کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها