امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153840
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 226
به گزارش پیروان مــوعــود ، برگزیده مطلبی از "ویژه‌نامه مرحوم پرورش" با عنوان "در راه وظیفه هیچ ملاحظه‌ای نمی‌کرد" ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، برگزیده مطلبی از "ویژه‌نامه مرحوم پرورش" با عنوان "در راه وظیفه هیچ ملاحظه‌ای نمی‌کرد" به‌شرح ذیل می‌باشد:

 امام خامنه‌ای در دیدار با خانواده مرحوم پرورش فرمودند: من آقای پرورش را پیش از انقلاب و قبل از اینکه ببینم، می‌شناختم، ایشان اصفهان بود و ما مشهد. من در مشهد اطلاع پیدا کردم که در اصفهان یک آقایی به‌نام پرورش به‌خاطر مبارزه، به‌خاطر امام خمینی، با انجمن حجتیه قطع رابطه کرده است و این مسئله بر انجمن حجتیه تأثیر داشته است، یعنی بگو مگو و اختلاف ایجاد کرده است.

 معظم‌له افزودند: آن‌وقت‌ها در مشهد، انجمن حجتیه با جلسات ما خیلی مخالفت می‌کردند و آنها را ممنوع و نسبت به ما خیلی بدی می‌کردند. من در مسجد بعد از نماز صحبت می‌کردم و جوان‌ها هم جمع می‌شدند، اما اینها سعی می‌کردند که جوان‌هایشان در آنجا نباشند. آن‌وقت جالب این بود که ممنوع کرده بودند که جوان‌هایشان بیایند، اما مدیران جلساتشان، پنهان از همدیگر در جلسه شرکت می‌کردند.

 یک شب فردی که خود او هم آن زمان از همین انجمن جدا شده بود به من گفت: امشب 9 یا 10 نفر از مدیران انجمن را اینجا دیدم که هر کدام سعی می‌کردند آن دیگری آنها را نبیند.

 خوب، خیلی خوشحال شدیم که در اصفهان، یک آقایی به‌نام پرورش که جزو مدرسین فعال انجمن بوده به‌خاطر مبارزه و به‌خاطر امام خمینی با آنها قطع رابطه کرده است، من از آنجا آشنا شدم با اسم آقای پرورش.

 رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: در جریان انقلاب و مبارزه و فعالیت‌های انقلابی در تهران و مانند اینها، با ایشان انس پیدا کردیم، ما هم مدتی در مجلس و هم شورای عالی دفاع با هم بودیم. آقای پرورش را من به چند خصوصیت می‌شناختم؛ یکی به صفا، آدم باصفایی بود.

 یعنی انسان می‌توانست وقتی پهلوی او می‌نشست، خاطرجمع باشد که در کارش فریب و کلک و مانند اینها نیست، انسان باصفا و صادق، در رفاقت و در جهت‌گیری و در انقلاب و در هر کاری که بود، انسان باصفایی بود؛ این یکی از خصوصیات آقای پرورش بود، انسان بامعرفتی بود.

 ایشان با اشاره به اشعاری که مرحوم پرورش حفظ بودند، فرمودند: این آشنایی با ادبیات و شعر و مانند اینها یک بخشی از نگاه بامعرفت افراد است که نسبت به مسائل گوناگون دارای معرفت‌اند، دارای مدیریت‌اند، این هم یک خصوصیت دیگر ایشان بود.

 حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای یادآور شدند: انسان مؤمن پایبند و پایداری بود، یعنی ایشان عمیقاً به مبانی انقلاب اعتقاد داشت، در دوره‌ای که ایشان وزیر آموزش و پرورش بودند، خوب، بسیار با ایشان کلنجار می‌رفتند و بعضی‌ها آقای پرورش را اذیت می‌کردند، اما ایشان قرص و محکم می‌ایستاد.

 انسان صریحی هم بود، یعنی یک فرد صادق و مؤمن و صریح، یعنی اگر چنانچه ایشان به یک نتیجه‌ای می‌رسید که فکر می‌کرد وظیفه‌اش این است که این کار را بکند یا این حرف را بزند، هیچ ملاحظه‌ای نمی‌کرد.

 ایشان در ادامه فرمودند: ایشان اهل گذشت بود؛ سختی‌هایی را بر خودش تحمیل می‌کرد به‌خاطر گذشت از بعضی از چیزهایی که افراد دیگر خیلی اوقات ملاحظه نمی‌کنند و خوب، دل متذکری هم داشت. این خصوصیات، خصوصیات برجسته‌ای است.

 ایشان با تبیین معنای کلمه «تمحیص» که خلاص کردن طلا از ناخالصیها است؛ با قرائت آیه «و امحص الله الذین آمنوا» خاطرنشان کردند: خدای متعال هم در این آخر یک تمحیصی ایشان را کرد؛ این بیماری سخت و مانند اینها، تمحیص الهی است دیگر؛ اینها فشارهای الهی است و برای این است که انسانها را دیگر به‌کلی خالص و پاکیزه ببرد آن طرف و این در واقع لطف خداست، این عنایت ویژه خدا نسبت به بندگان خوب است که این جور اینها را تمحیص کند. خداوند ان‌شاءالله درجات ایشان را عالی کند.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار