امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153849
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 243
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس جمهور نیجریه، در سخنانی اغراق آمیز، نابودی قریب الوقوع گروه تروریستی بوکوحرام را اعلام کرد و ضرب العجلی چند روزه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس جمهور نیجریه، در سخنانی اغراق آمیز، نابودی قریب الوقوع گروه تروریستی بوکوحرام را اعلام کرد و ضرب العجلی چند روزه برای ارتش این کشور برای رسیدن به این مقصود، تعیین کرد.

رئیس جمهور نیجریه در دستوری، ارتش این کشور را ملزم به شکست دادن و ناوبد کردن کامل بوکوحرام تا پایان ماه جاری میلادی کرد.

محمد بوهاری در گقتگو با یک شبکه خبری غربی با اعلام این خبر گفت: ارتش حملات گسترده ای را به مناطق تحت سیطره بوکوحرام ترتیب داده است که با وقوع این حملات، فرصتی برای بازیابی این گروه تروریستی وجود نخواهد داشت و این گروه به طور کامل نابود خواهد شد.

به نظر می رسد این ضرب العجل چند روزه، دوباره تمدید شود، چراکه گروه تروریستی بوکوحرام، در روزهای اخیر و علیرغم از دست دادن کنترل یکی از شهرهای تحت تصرف خود، به اقدامات تروریستی و بمب گزاری های گسترده ای در شمال نیجریه دست زده است.

برخی منابع خبری از اغراق آمیز بودن اظهارات «بوهاری» خبر دادند و اعلام کردند، هرگاه ارتش نیجریه مدعی غلبه بر بوکوحرام شد، این گروه تروریستی به آرامی و در مدت زمان کمی، جان تازه ای گرفته و اقدامات تروریستی خود را از سر گرفت.

اکنون با حضور شش ساله بوکوحرام در نیجریه، بیش از ۱۷۰۰ غیرنظامی کشته و دو میلیون شهروند این کشور آواره شده اند.

این گروه تروریستی در این مدت، دست به عملیات انتحاری و تروریستی وسیعی در نیجریه و کشورهای همسایه، همچون چاد، کامرون و نیجر زده است و ارتش این کشور در مقابل آنها، توفیق چندانی نداشته است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها