امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153850
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 315
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مرکز ولسوالی سنگین در افغانستان، به دست طالبان افتاده و مقر واحد ارتش که هفت تا هشت کیلومتر از مرکز ولسوالی فاصله دارد، ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مرکز ولسوالی سنگین در افغانستان، به دست طالبان افتاده و مقر واحد ارتش که هفت تا هشت کیلومتر از مرکز ولسوالی فاصله دارد، به محاصره نیروهای این گروه درآمده است.

 تازه ترین گزارش ها از جنوب افغانستان حاکیست که ولسوالی سنگین در ولایت جنوبی هلمند اکنون پس از چند روز نبردهای شدید تقریبا به طور کامل تحت کنترل طالبان درآمده است.

یک سناتور محلی گفت که مقر مرکزی پلیس و ساختمان اصلی دولت روز چهارشنبه به دست طالبان افتاد.

طالبان هم می گوید که نیروهایش کل ولسوالی را گرفته اند، اما وزارت دفاع افغانستان تصرف مرکز این ولسوالی را رد و گفت که نیروهای کمکی اعزام شده اند.

حاجی سلیمان شاه ولسوال (فرماندار) سنگین به بی‌بی‌سی گفته که ساعت پنج بامداد بالگرد ارتش او را با ۱۵ تن زخمی و اجساد چهار سرباز از مرکز این ولسوالی به پایگاه شورابک (کمپ بسشین) منتقل کرد.

او افزود که در مرکز سنگین جنگ به شدت جریان دارد و سربازانی که در مقر یک واحد ارتش محاصره شده اند، برای نجات جان خود می‌جنگند، در حالی که ساختمان مقر ولسوالی و فرماندهی پلیس به دست طالبان افتاده است.

گفته می شود که چندصد سرباز و پلیس در یک پادگان ارتش در حدود ۷ کیلومتری سنگین تحت محاصره هستند.

یک افسر پلیس در این پادگان گفت که "کل" شهر اکنون تحت کنترل طالبان است و افزود:‌ «ما اثری از کمک ندیده ایم.»

او گفت که ۱۵ سرباز زخمی و جسد ۲۰ سرباز کشته شده نیز در همین پایگاه است و اضافه کرد:‌ «نیروهای تقویتی با مقداری فاصله با چتر پریده اند... اما همه جاده ها مسدود است و در کنترل طالبان است.»

او گفت که مرکز ولسوالی کاملاً به تصرف طالبان درآمده و خود می‌تواند ببیند که این گروه پرچم خود را بر فراز بام‌های مراکز دولتی و بازار ولسوالی برفراشته و تنها مقر پایگاه ارتش به کنترل این گروه درنیامده است.

اما معصوم استانکزی سرپرست وزارت دفاع تصرف مرکز این ولسوالی توسط گروه طالبان را رد و گفت که وضعیت در آنجا قابل مدیریت است.

دولت بریتانیا روز سه شنبه گفت یک تیم کوچک نظامی را در نقش مستشاری به هلمند اعزام کرده است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها