امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153852
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 220
به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری فرانسه به مناسبت فرارسیدن کریسمس، به وضعیت مسیحیان شهر صدد در سوریه پرداخته است.بسیاری از مسیحیان این شهر در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری فرانسه به مناسبت فرارسیدن کریسمس، به وضعیت مسیحیان شهر صدد در سوریه پرداخته است.

بسیاری از مسیحیان این شهر در مرکز سوریه، فرار کرده اند؛ آنهایی هم که باقی مانده اند از ترس داعش- که در نزدیکی شهر در حال جنگ با مدافعان و دیگر گروه ها است- شادی زیادی نمی کنند.

اندک خانواده های باقیمانده در صدد نمی توانند درختی برای آذین به خانه بیاورند. از ۹ کلیسای شهر تنها ۳ کلیسا سرپا است. بقیه – که برخی از آنها بسیار قدیمی نیز بودند- به علت جنگ تخریب شده اند.

البته ساکنان صدد هم اکنون تحت حمایت نیروهای ارتش سوریه هستند اما اینجا سوریه است و هر لحظه امکان تصرف شهر به دست داعشی ها وجود دارد؛ به ویژه اینکه دو ماه پیش ارتش سوریه شهر مهین در چند کیلومتری صدد را هم از دست داده و داعش به این شهر نزدیکتر شده است.

اما اهالی باقیمانده شهر صدد یک امید نهایی دارند؛ ۷۰۰ رزمنده شیعه حزب الله درشهر و اطراف آن موضع گرفته اند و از آن دفاع می کنند. مردم صدد نیروهای حزب الله را هدیه بابانوئل در ایام کریسمس می دانند.رزمندگان حزب الله بیشتر در مدارس صدد ساکن اند.

خلیل، شهردار صدد می گوید نیروهای حزب الله امنیت و آسودگی را برای ما بوجود آورده اند؛ با اینکه ما از دو دین مختلف هستیم اما آنها همواره به امنیت ما توجه دارند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها