امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153856
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۵
تعداد بازدید: 295
به گزارش «پیروان مــوعــود»، کمیته امداد اسلامی ادمنتون، مرکز ایالت آلربتا در کانادا، انبار کالاهای اهدا شده‌ای را برای پناهندگان سوری و دیگر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، کمیته امداد اسلامی ادمنتون، مرکز ایالت آلربتا در کانادا، انبار کالاهای اهدا شده‌ای را برای پناهندگان سوری و دیگر نیازمندان این شهر تدارک دیده است.

درچند هفته گذشته، مسلمانان مسجد الرشید کانادا در حال جمع آوری انبار کالایی برای پناهندگان سوری بوده‌اند که به زودی در این شهر ساکن می‌شوند و تا کنون مسئولین این حرکت، انباری به بزرگی 7 هزار فوت مربع (3.5 هزار مترمربع) پر از اجناس اهدایی، برای کمک به نیازمندان شهر جمع آوری کرده‌اند.

استقبال مردمی از طرح انسان دوستانه

این حرکت زمانی شروع شد که حسین جمعه، دبیر کمیته امدادرسانی ادمنتون با گذاشتن پیامی در شبکه‌های اجتماعی و صحبت رودررو با مسلمانان از آن‌ها برای جمع‌آوری کالاها برای پناهندگان سوری، کمک خواسته بود. به گفته او بعد از مدتی کار به جایی رسید که از شهرهای اطراف نیز کالاهای اهدایی از سوی مردم به مسجد آورده می‌شد.

اهدا کنندگان برای آوردن کالاهای اهدایی خود گاهی مجبور به  اجاره کامیون بودند. در حال حاضر انبار این مسجد پر از اقلام اهدایی شامل لباس، وسایل آشپزخانه، لوازم خانگی، مواد غذایی، پتو و محصولات بهداشت شخصی است. و برای اقلام مبلمان بزرگتر به محل دیگری نیاز بود.

جمعه می گوید: تصور نمی‌کردیم یک ایده کوچک یکدفعه اینقدر بزرگ شود. ما تصمیم داریم به تمام نیازمندان کمک کنیم. هرکس تماس بگیرد یا بیاید، بدون استثنا به او کمک می‌کنیم.

نیازمندانی که به برای کمک گرفتن به این مسجد می‌آیند از حمایت و استقبال گرم داوطلبان و اهداکنندگان روبرو می‌شوند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها