امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15388
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارشناسان و تحلیلگران تظاهرات‌های گسترده‌ای که در طول هفته جاری در خیابان‌های برزیل  جریان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارشناسان و تحلیلگران تظاهرات‌های گسترده‌ای که در طول هفته جاری در خیابان‌های برزیل  جریان داشته‌اند را نوعی بیداری اجتماعی می‌دانند.

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز سر مقاله خود را به «بیداری اجتماعی در برزیل» اختصاص داده و در این باره نوشته است: «تظاهرات‌های گسترده در هفته جاری که در سرتاسر برزیل گسترش یافت موجب حیرت همگان شد، اما شاید چنین حیرتی نباید به وجود می‌آمد.»

برزیل د ر خلال دهه‌های گذشته دستاوردهای زیادی داشته که از آن جمله می‌توان به اقتصاد قدرتمندتر، برگزاری انتخابات‌های دموکراتیک، پول بیشتر و بذل توجه بیشتر به نیازهای اقشار فقیر جامعه اشاره کرد؛ اما چنانکه سرمقاله‌نویس این روزنامه آمریکایی می‌نویسد هنوز هم شکاف‌های عمیقی بین وعده‌های حزب حاکم چپ‌گرای برزیل و واقعیت‌های روزمره مردم وجود دارد.

بانک جهانی، برزیل را هفتمین اقتصاد بزرگ دنیا به شمار می‌آورد اما این کشور را از لحاظ نابرابری توزیع درآمد در رده کشورهایی قرار می‌دهد که در 10 درصد پایینی جدول قرار می‌گیرند.

بنا به نوشته نیویورک‌تایمز، این کشور از لحاظ رتبه جهانی مهارتهای خواندن و ریاضی برای نوجوانان 15 ساله هم وضعیت مناسبی ندارد و در شمار کشورهای پایین قرار گرفته است.

با این تفاصیل، چنانکه روزنامه نیویورک‌تایمز می‌نویسد: «جای تعجب نیست که افزایش هزینه‌های کرایه‌های حمل و نقل عمومی باعث ایجاد خشم در میان طبقه فقیر و متوسط شده است که زیر فشار نظام مالیاتی نزولی قرار دارند.»

این گزارش می‌افزاید: «جای تعجب نیست که اسراف در هزینه‌های استادیوم‌های جام جهانی، در شرایطی که منابع مالی آموزش و پرورش دولتی کماکان اندک است، به فریادی برای اعتراض تبدیل شده است.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها