امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153900
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 216
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «فایز حنا»، خوشنویس و هنرمند مسیحی قبطی مصر است که به صورت رایگان، آیات قرآن را در مساجد این کشور خوشنویسی می‌کند.فایز ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «فایز حنا»، خوشنویس و هنرمند مسیحی قبطی مصر است که به صورت رایگان، آیات قرآن را در مساجد این کشور خوشنویسی می‌کند.

فایز حنا، خوشنویس و هنرمند مسیحی قبطی در استان «منیا»ی مصر است که بدون دریافت پول و به صورت رایگان، مساجد را مزین به آیات قرآن کریم می‌کند.

فایز حنا در زمینه نقش‌ونگار و تزئینات داخلی مساجد فعالیت می‌کند.

این خطاط و هنرمند مسیحی علاوه بر خوشنویسی آیات قرآن کریم بر روی دیوار مساجد، طراحی تزئینات داخلی این اماکن عبادی را نیز انجام می‌دهد.

حنا در برنامه «کلام تانی»(سخنی دیگر) که در شبکه ماهواره‌ای «دریم2» مصر پخش شد، گفت: من ساکن منطقه پرجمعیت «عزبه شاهین» در شهر «منیا» هستم، در این منطقه تعداد زیادی مسجد وجود دارد.

وی در ادامه تمجید و تشویق معلمان را عامل روی‌آوردن به خوشنویسی عنوان و تصریح کرد: تمجید و تشویق آن‌ها سبب شد که من وارد این هنر شوم.

فایز حنا بیان کرد: هنگامی که آیات قرآن را در مساجد خوشنویسی می‌کنم و تزئینات این اماکن عبادی را انجام می‌دهم، حس بسیار خوبی به‌من دست می‌دهد.

وی افزود: این اقدام برای رساندن این پیام به افراط‌گرایان و تندروها است که اسلام و مسیحیت، دین بخشش و دوستی هستند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها