امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15391
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از النشره، شورای قانون اساسی لبنان برای چهارمین بار متوالی در تشکیل نشست خود برای بررسی شکایت‌های مطرح شده علیه قانون ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از النشره، شورای قانون اساسی لبنان برای چهارمین بار متوالی در تشکیل نشست خود برای بررسی شکایت‌های مطرح شده علیه قانون تمدید فعالیت‌های پارلمان لبنان به مدت 17 ماه ناکام ماند، این ناکامی در حالی حاصل شد که بار دیگر 3 عضو از 10 عضو این شورا در نشستی که قرار بود امروز تشکیل شود، شرکت نکردند.

شورای قانون اساسی لبنان قرار بود امروز موضوع دو اعتراض علیه قانون تصویب شده در پارلمان این کشور در مورد تمدید فعالیت‌های پارلمان تا 17 ماه آینده از سوی میشل عون و میشل سلیمان را بررسی کند.

پیش از این سه نشست این شورا به دلیل به حد نصاب نرسیدن و عدم شرکت 3 نفر از اعضای شورا لغو شده بود.

این در حالی است که بر اساس قانون، این شورا یک ماه از تاریخ 3 ژوئن فرصت دارد تا شکایت‌های مطرح شده علیه این قانون را که از سوی جریان تغییر و اصلاح و رئیس جمهور این کشور مطرح شده، بررسی کند.

به این ترتیب تا پایان دو هفته آینده تمامی گزینه‌ها برای فضای سیاسی لبنان امکان وقوع دارد، مگر اینکه عصام سلیمان رئیس این شورا بیانیه‌ای را صادر کرده و در آن شکست این شورا را در بررسی این شکایت‌ها را اعلام کند که در این صورت تمدید فعالیت‌های پارلمان عملا اجرا خواهد شد. این در حالی است که مهلت فعالیت پارلمان دیروز به پایان رسید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها