امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153922
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۴۳
تعداد بازدید: 215
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس انجمن حقوق بشر بحرین گفت: در سال ۲۰۱۵ رژیم حاکم بحرین با ۱۳۰ درخواست مردمی برای برپایی تظاهرات مسالمت آمیز مخالفت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس انجمن حقوق بشر بحرین گفت: در سال ۲۰۱۵ رژیم حاکم بحرین با ۱۳۰ درخواست مردمی برای برپایی تظاهرات مسالمت آمیز مخالفت کرده، این در حالی است که برپایی تجمع ها و راهپیمایی های مسالمت آمیز از جمله حقوق مردم است که دولت حق مخالفت با آن را ندارد.

یوسف ربیع رئیس انجمن حقوق بشر بحرین در یادداشتی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی گفت: در سال 2015 رژیم حاکم بحرین با 130 درخواست مردمی جهت برپایی تظاهرات مسالمت آمیز مخالفت کرده و این در حالی است که برپایی تجمع ها و راهپیمایی های مسالمت آمیز از جمله حقوق مردم است که دولت حق مخالفت با آن را ندارد.

وی افزود: میانگین مخالفت دولت با تظاهرات مردمی حدود 11 اخطار در ماه است که نقض آشکار قانون محلی و بین المللی به شمار می رود.

آقای ربیع از مسئولان بحرین خواست شهروندانی را که به اتهام تجمع و راهپیمایی بازداشت شده اند آزاد کند چون شرکت در راهپیمایی از حقوق قانونی مردم است و ماده 21 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز بر آن تاکید دارد.


 انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها