امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153924
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۴۳
تعداد بازدید: 252
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این تظاهرات در آستانه سالگرد انقلاب مصر و چند روز پس از آن برگزار شد که عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر اعلام کرد اگر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این تظاهرات در آستانه سالگرد انقلاب مصر و چند روز پس از آن برگزار شد که عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر اعلام کرد اگر مردم بخواهند از قدرت کناره‌گیری می‌کند.
این تظاهرات به دعوت "ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت” که حامی محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر است، در ۱۲ استان مصر به طور همزمان برگزار شد.

به گفته شاهدان عینی شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که در شهرها، محله‌ها و روستاهای استان‌های "قاهره، جیزه، قلیوبیه، بحیره، دقهلیه، اسکندریه، شرقیه، دمیاط، کفر شیخ ، منیا، فیوم و بنی‌سویف” برگزار شد، شعارهایی علیه سیسی سر دادند.
سیسی اواخر هفته گذشته در سخنرانی ضمن انتقاد از فراخوان‌هایی که برای برگزاری تظاهرات در سالگرد ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ انجام می‌شود، اعلام کرده بود در صورتی که مردم بخواهند از قدرت کناره‌گیری می‌کند.

در محله المعادی در استان قاهره نیز تظاهراتی در اعلام حمایت از مرسی برگزار شد و همزمان مخالفان در شهرهای اکتبر، الهرم و المهندسین در استان جیزه فعالیت‌هایی داشتند.

از سوی دیگر در بیانیه‌ای که از سوی "شورای انقلابی مصر” در خارج روز جمعه صادر شد، بار دیگر از مردم مصر خواسته شده از اقداماتی که در راستای غلبه بر انقلاب و دور زدن آن و یا دور کردن انقلاب از شعارهای اصلی‌اش و ایجاد حس ناامیدی در میان انقلابیون انجام می شود، برحذر باشند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها