امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153933
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۱۱
تعداد بازدید: 246
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شورای مسلمانان فرانسه در ابتکاری جدید برای مقابله اقدامات اسلام هراسی در این کشور اعلام کرد: درهای مساجد فرانسه در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شورای مسلمانان فرانسه در ابتکاری جدید برای مقابله اقدامات اسلام هراسی در این کشور اعلام کرد: درهای مساجد فرانسه در روزهای 9 و 10 ژانویه (19 و 20 دی) به روی تمام فرانسویان باز است.

 شورای مسلمانان فرانسه تصمیم گرفته است برای مقابله با ذهنیت نادرست در قبال اسلام و مساجد، درهای حدود 100 مسجد از دو هزار و 500 مسجد و نماخانه فرانسه، در روزهای 9 و 10 ژانویه (19 و 20 دی) به روی همه مردم باز شود.

نمایش معماری بناهای اسلامی، صرف «چای دوستانه» و آموزش اصول قرآنی و مراسم دینی مسلمانان اقدامتی است که به این مناسبت صورت خواهد پذیرفت.
این نخستین بار نیست که درهای مساجد به روی غیرمسلمانان گشوده می شود، اما این اقدام در سطحی گسترده و ملی تا کنون صورت نگرفته است.

«انور کبیبش» رئیس شورای مسلمانان فرانسه به این روزنامه گفت: این مساله بسیار حائز اهمیت است که هم کیشان ما بیش از پیش هم وطنان خود را پذیرا باشند.
وی افزود: برنامه گشوده شدن درهای مساجد به روی همه فرانسویان در نخستین سالگرد حمله تروریستی 11 ژانویه (21 دی ماه) و گرامیداشت یاد قربانیان آن، صورت می گیرد.
جمعیت مقابله با اسلام هراسی در فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که پس از این حملات تروریستی علیه دفتر مجله فکاهی «شارلی ابدو» و یک مرکز خرید ویژه یهودیان در پاریس، اقدامات مجرمانه علیه مسلمانان به شکل قابل توجهی افزایش یافت.

در پی حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس، «سلیم عماره» رئیس جامعه مسلمانان «روسنی» (Rosny) با ابراز تاسف از این که « داعش جنایات خود را با نام اسلام صورت می دهد»، گفت: اسلام و مسلمانان بی گناه هستند. اسلام هراسی در فرانسه افزایش یافته و نگران آن هستیم که وضعیت بدتر شود.

دیشب (جمعه شب) نمازخانه ای در جزیره کُرس فرانسه مورد هتک حرمت قرار گرفت؛ گروهی معترض با هجوم به این مکان آن را غارت کرده و بخشی از آن را نیز به آتش کشیدند.
این در حالی است که گروه های اسلامی فرانسه همگام با سایر گروه ها و نهادهای سیاسی و مدنی این کشور، به سرعت پس از حملات تروریستی پاریس که به مرگ 130 تن و مجروح شدن 350 تن دیگر منجر شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

شورای مسلمانان فرانسه خطبه ای را در محکومیت همه اشکال خشونت و تروریسم تنظیم کرد و برای استفاده در خطبه های اولین نماز جمعه پس از حملات پاریس در اختیار حدود دو هزار و 500 مسجد فرانسه قرار داد.
این شورا در بیانیه ای «تعهد تزلزل ناپذیر مسلمانان فرانسه را به پیمان جمهوری» و تعلق خاطر آنان را به ارزش های این کشور، یادآوری کرد.

مسجد جامع پاریس نیز یک هفته پس از این حملات از مسلمانان خواست در مقابل این مسجد به عنوان نماد اسلام در فرانسه تجمع کنند.
یک ماه پس حملات تروریستی 13 پاریس نیز مسلمانان این شهر به دعوت یک جمعیت اسلامی علیه «بربریت» گروه تروریستی داعش تظاهرات کردند.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها