امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15394
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، شورای امنیت سازمان ملل عملیات شکنجه، بازداشت خودسرانه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، شورای امنیت سازمان ملل عملیات شکنجه، بازداشت خودسرانه و اعدام های میدانی در تعدادی از زندانهای لیبی را محکوم کرد. این زندانها در کنترل برخی گروههای مسلحی است که در سرنگونی معمر قذافی رهبر سابق لیبی شرکت داشتند.

اعضای شورای امنیت در بیانیه ای نارضایتی خود را از "موارد شکنجه و بدرفتاری در مراکز بازداشت غیرقانونی در لیبی" ابراز داشتند و تاکید کردند که شکنجه گری و قتل خارج از چارچوب قضایی قابل قبول نیست.

این شورا در بیانیه خود که به ابتکار روسیه تهیه شد، از مسئولان لیبی خواست تا درباره همه موارد نقض حقوق بشر تحقیقات کرده و عاملان این اقدامات را به دستگاه قضایی ارجاع دهند.

در این بیانیه آمده است: اعضای شورای امنیت نگرانی شدید خود را به خاطر ادامه بازداشت خودسرانه هزاران نفر خارج از حاکمیت نهادهای قانونی ابراز می دارند  خواهان آزادی فوری آنها یا انتقال آنها به مراکز بازداشت تحت کنترل حکومت هستند.

اعضای شورای امنیت نگرانی عمیق خود را درقبال خشونت های اخیر در بنغازی ابراز داشتند که در جریان آن شمار زیادی از شهروندان کشته شدند و از همه لیبیایی ها خواستند که از نهادهای قانونی خود حمایت کنند.

این اعضا بر ضرورت پایان هرگونه خشونت و حل مسالمت آمیز اختلافات از طریق گفتگو تاکید کرده و همه لیبیایی ها را ترغیب کردند که رند آشتی و اصلاحات قانونی از طریق ابزارهای مسالمت آمیز و احترام به حاکمیت قانون صورت گیرد.

شورای امنیت همچنین از طرح های قانونگذاری اخیر کنگره ملی کل در لیبی استقبال و به اهمیت همکاری مسئولان لیبی با دادگاه کیفری بین المللی و دادستان آن اشاره کردند.

شورای امنیت سه شنبه گذشته به گزارش طارق متری فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی گوش داد که در آن آمده است حدود یک سوم زندانهای لیبی تحت کنترل گروههای موسوم به "گردانهای انقلابی" است. وی همچنین از وجود دلایل در ارتباط با اجرای شکنجه در زندانها  و مرگ زندانیان به خاطر آن سخن گفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها