امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15395
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون لمر افغانستان، بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، کاخ سفید تاکنون برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون لمر افغانستان، بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، کاخ سفید تاکنون برای برگزاری مذاکره با طالبان، زمانی را مشخص نکرده است.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که نماینده ویژه این کشور در امور افغانستان و پاکستان تاکنون به قطر نرفته و زمان عزیمت وی به قطر نیز مشخص نیست.

پس از آن که دفتر طالبان در قطر تحت عنوان امارت اسلامی گشایش یافت، دولت افغانستان مذاکرات امنیتی را با آمریکا به حالت تعلیق درآورد.

دولت افغانستان تاکید دارد که دفتر طالبان در قطر فقط برای پیشبرد اهداف صلح استفاده شود.

با وجود آن که در حال حاضر تابلو امارت اسلامی افغانستان از دفتر طالبان در قطر برداشته و پرچم این گروه نیز نیمه برافراشته شده اما شورای عالی صلح افغانستان می‌گوید که این کافی نیست.

محمد اسماعیل قاسمیار، مسئول روابط خارجی شورای عالی صلح افغانستان می‌گوید: دولت افغانستان در صدد است که روند مذاکرات صلح افغانستان افغانی شود زیرا در صورت مداخله کشورهای خارجی در این روند، پروسه صلح آسیب می‌بیند.

شورای امنیت ملی افغانستان روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای از توقف مذاکرات درباره پیمان امنیتی کابل- واشنگتن، توسط دولت افغانستان خبر داد و اعلام کرد که دور چهارم مذاکرات امنیتی میان هیئت‌های دولت افغانستان و آمریکا که در حال حاضر در کابل ادامه دارد، به خاطر تناقض میان گفتار و عمل آمریکا در رابطه با روند صلح، به حالت تعلیق درآمد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار