امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153954
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 255
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شورای مسلمانان نهاد نمایندگی مسلمانان فرانسه، اعلام کرد: اقدامات اسلام ستیزانه در سال 2015 میلادی به اوج خود ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شورای مسلمانان نهاد نمایندگی مسلمانان فرانسه، اعلام کرد: اقدامات اسلام ستیزانه در سال 2015 میلادی به اوج خود رسید.

 هتک حرمت به نمازخانه شهر «آژاکسیو» در جزیره کُرس فرانسه تنها اقدام اسلام ستیزانه در این کشور محسوب نمی شود و همان طور که شورای مسلمانان فرانسه اعلام کرده، این موارد در سال 2015 میلادی افزایش یافته و حتی به «اوج خود» رسیده است.

'سازمان دیده بان موارد اسلام ستیزانه' که در فرانسه تحت نظر شورای مسلمانان فرانسه کار می کند در این زمینه گزارش ویژه ای برای سال 2015 ارائه کرده است

این سازمان که رصد شکایت های ثبت شده در این باره را در وزارت کشور فرانسه برعهده دارد، با اشاره به افزایش قابل توجه اقدامات اسلام ستیزانه در فرانسه پس از حملات تروریستی ژانویه 2015 علیه دفتر نشریه فکاهی «شارلی ابدو»، عنوان کرد: تنها در 12 روز پس از این حمله، 128 مورد اقدام علیه مسلمانان توسط پلیس و نیروهای انتظامی ثبت شد.

حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس که گروه تروریستی «داعش» مسئولیت آن را برعهده گرفت، نگرانی ها از افزایش اقدامات اسلام ستیزانه را در فرانسه افزایش داد.

پیشتر «سلیم عماره» رئیس جامعه جامعه مسلمانان «روسنی» در گفت و گو با رادیو «اروپ1» فرانسه با ابراز تاسف از این که «داعش جنایات خود را با نام اسلام صورت می دهد»، گفته بود: اسلام و مسلمانان بی گناه هستند. اسلام هراسی در فرانسه افزایش یافته و نگران آن هستیم که وضعیت بدتر شود.

روزنامه اوئست- فرانس در ادامه گزارش خود به برخی از اقدامات اسلام ستیزانه از جمله ترسیم تصاویر نژادپرستانه و نوشتن شعار های ضد اسلامی بر دیوار مساجد و نمازخانه ها، آتش سوزی های عمدی، پرتاب کوکتل مولوتوف، تیراندازی و در آخرین مورد، حمله به نمازخانه کرس، غارت و به آتش کشیدن نسخه های قرآن، اشاره کرد.

این در حالی است که گروه های اسلامی فرانسه همگام با سایر گروه ها و نهادهای سیاسی و مدنی این کشور، به سرعت پس از حملات تروریستی پاریس که به مرگ 130 تن و مجروح شدن 350 تن دیگر منجر شد، واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

شورای مسلمانان فرانسه خطبه ای را در محکومیت همه اشکال خشونت و تروریسم تنظیم کرد و برای استفاده در خطبه های اولین نماز جمعه پس از حملات پاریس در اختیار حدود دو هزار و 500 مسجد فرانسه قرار داد.

این شورا در بیانیه ای «تعهد تزلزل ناپذیر مسلمانان فرانسه را به پیمان جمهوری» و تعلق خاطر آنان را به ارزش های این کشور، یادآوری کرد.

مسجد جامع پاریس نیز یک هفته پس از این حملات از مسلمانان خواست در مقابل این مسجد به عنوان نماد اسلام در فرانسه تجمع کنند.

یک ماه پس حملات تروریستی 13 پاریس نیز مسلمانان این شهر به دعوت یک جمعیت اسلامی علیه «بربریت» گروه تروریستی داعش تظاهرات کردند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها