امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153962
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 192
به گزارش پیروان مــوعــود، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه روز شنبه با تلویزیون العربیه تصریح کرد: دولت ترکیه دعوت ارائه شده برای پیوستن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه روز شنبه با تلویزیون العربیه تصریح کرد: دولت ترکیه دعوت ارائه شده برای پیوستن به مرکز مبادله اطلاعات در بغداد در خصوص تروریست ها را رد کرده است.

وی افزود: آنکارا حاضر به پیوستن به مرکز مبادله اطلاعات که توسط دولت های عراق، سوریه، ایران و روسیه برای مقابله با تروریست های داعش تشکیل شده، نیست.

اردوغان گفت: سوریه، ایران، عراق و روسیه یک ائتلاف را تشکیل داده اند و از ترکیه نیز خواستند تا به آنها بپیوندد ولی من به پوتین رئیس جمهور روسیه گفتم که من نمی توانم در کنار بشار اسد بنشینم، کسی که مشروعیتش شک و تردیدهایی را به وجود آورده است.

در ماه سپتامبر، این مساله اعلام شد که روسیه، ایران، عراق و سوریه یک مرکز جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات در خصوص داعش و سایر گروه های تروریستی خاورمیانه را در شعر بغداد تشکیل داده اند. این مرکز توسط نمایندگان نظامی این چهار کشور اداره می شود.

اردوغان همچنین در پاسخ به سئوالی در خصوص استقرار نظامیان ارتش ترکیه در شمال عراق و درخواست بغداد از شورای امنیت برای دستور به آنکارا با هدف خارج کردن نیروهای خود از نزدیکی موصل نیز گفت: زمانی که داعش وارد عراق شد، عراقی ها از ما درخواست کمک کردند، و ما اعلام کردیم که آماده کمک هستیم. ما از آنها خواستیم تا مکانی را برای پایگاه نظامی ما پیدا کنند و آنها نیز این کار را انجام دادند. همه چیز از مارس سال گذشته آغاز شد.

روز پنج شنبه اتحادیه عرب استقرار نظامیان ارتش ترکیه در شمال عراق را محکوم کرده است.

4 دسامبر ارتش ترکیه 150 نظامی به همراه 25 دستگاه تانک را در یک اردوگاه آموزشی در نزدیکی موصل مستقر کرده است. این اقدام بدون اجازه دولت عراق بوده و بغداد مخالفت شدید خود را با آن اعلام کرده است. ترکیه از 14 دسامبر عقب نشینی بخشی از این نیروها را آغاز کرده است. این اقدام پس از آن صورت گرفت که ترکیه رسما از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا به ترکیه دستور دهد نیروهای خود را از شمال عراق خارج کند.

منبع: مشرق

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها