امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153969
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 275
به گزارش پیروان مــوعــود، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش واکاوی فتنه 88 اظهار داشت: در یک آزمایش بسیار سخت، ملتی که ناگهان در ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش واکاوی فتنه 88 اظهار داشت: در یک آزمایش بسیار سخت، ملتی که ناگهان در یک حادثه سیاسی چشم باز کرد، دید که تعداد زیادی از کسانی که زمانی سران قوه بودند و سال‌ها مسئولان تراز یک کشور محسوب می شدند و مسئولیتهای کلیدی در اختیار داشتند، مردم را به خیابان‌ها کشانده و به مقابله با نظام دعوت می‌کنند.

وی افزود: در فتنه سال 88 افرادی مردم را به خیابان‌ها کشاندند که بعضا منسوب به خانواده‌های برجسته و پرآوازه کشور بودند. آنها به صورت دسته‌جمعی مردم را به ریختن در خیابان‌ها و ایستادن در مقابل نظام دعوت می‌کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین تصریح کرد: از طرف دیگر 10‌ها شبکه تازه تاسیس شده با پیچیده‌ترین روش‌های تبلیغی در دنیا این افراد را تبلیغ می‌کردند و افرادی هم در میدان با دسته‌های چک به فتنه‌گران پول می‌دادند ولی این ملت راه خود را پیش گرفت.

نقدی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه 9 دی یک معجزه الهی بود، یادآور شد: این از بصیرت و آگاهی مردم بود که حماسه 9 دی خلق شد. حماسه 9 دی یک معجزه بود. شاید تصور شود چرا فتنه اینقدر طول کشید. رهبر معظم انقلاب و مردم ما این فرصت را هوشمندانه دادند و یک حرکت انقلابی و مردمی با رهبریت مقام معظم رهبری به ثبت رسید. عموم مردم در این میان با درجات متفاوت از حرکت 9 دی حمایت کردند و با انقلاب همراه بودند. این فرصت و صبری که انقلاب داشت به سبب وحدت و یکپارچگی مردم بود.

وی ادامه داد: اغلب مردم در خطبه 29 خرداد امام خامنه‌ای حقیقت را شناختند و همین سبب شد خود را از ماجرا عقب بکشند و دیگر فتنه‌گران نتوانند افراد را به خیابان‌ها بیاورند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه 9 دی اتمام حجت و ابلاغ حقیقتی برای راهبرد حکومت علوی مقابل فتنه‌گران بود،‌گفت: فرصت دادن برای درک حقیقت و تکرار واقعیت برای از راه به در آوردن عناصری که فریب خوردن نیز قابل توجه است.

سردار نقدی در ادامه مطلب فوق اضافه کرد: با این اتمام حجت همه هم‌نوا شدند و به صحنه آمدند و از تمام گرایش‌ها و جریانات این حرکت توفنده و ارزشمند (9 دی) انجام شد.

وی با تشریح واکاوی ریشه فتنه 88 خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‌ترین ریشه‌های بروز و ظهور فتنه 88 منشا داخلی داشت. برخی منفعت‌طلبان و صاحبان ثروت‌های انبوهی که نیاز به تکیه‌گاه خارجی داشتند در این فتنه هم‌نوا شده و کسانی بودند که به جای خدمت به مردم برای خود ثروت‌اندوزی می‌کردند و همواره به دنبال حفظ قدرت خود بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه این مرام حاکمیت دینی است که امامان جامعه باید انسا‌ن‌های ساده‌زیست باشند و در سطح طبقه محروم یا متوسط جامعه زندگی کنند، تاکید کرد: یکی از ریشه‌های مهم فتنه همین قدرت‌طلبان و سودجویان بودند که در واقع طلحه، زبیر و معاویه‌های امروز هستند که از همه موازین و مدیریت دینی و اسلامی خارج شده‌اند و در عین حال که هیچ بویی از زندگی اسلام نبرده‌اند ولی مدعی هستند که کشور باید به دست آنها بیفتد و می‌گویند هیچ کسی حق ندارد ما را رد صلاحیت کند چون ما در کنار امام بودیم و مدعی هستند در ماجرای انقلاب بوده‌اند لذا فکر می‌کنند باید در مصونیت ابدی باشند.

نقدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ریشه‌های دیگر بروز فتنه 88 گفت: از دیگر عوامل مسبب در ایجاد فتنه 88 افراد خارجی و بیگانگان بودند که ابرقدرت‌ها در این میان دست داشتند. این افراد حتما با ما معامله می‌کنند و می‌جنگند هر چند که شکست بخورند، عبرت هم نمی‌گیرند. آمریکا پی در پی 36 سال از انقلاب شکست خورده است.

نقدی با اشاره به جنایات علیه شیعیان در نیجریه گفت: آنها این اعمال وحشیانه را انجام می‌دهند چون آمریکا بر روی منابع نیجریه چنبره زده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خاتمه عنوان کرد: این قدرت شیطانی (آمریکا) برای از میان به در کردن انقلاب اسلامی، سال‌ها برنامه‌ریزی کرده و به همین راحتی هم دست نمی‌کشد. کسانی که کارشان ماله‌کشی روی جنایات آمریکا است، همان فتنه‌گرانی هستند که با آمریکا هم‌نوا شدند.
 

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها