امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153973
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 253
به گزارش پیروان مــوعــود، شب گذشته «سرگی شایگو» وزیر دفاع روسیه با «جانی بیک غفاراف»رئیس ستاد ارتش قرقیزستان در مسکو دیدار ...

به گزارش پیروان مــوعــود، شب گذشته «سرگی شایگو» وزیر دفاع روسیه با «جانی بیک غفاراف»رئیس ستاد ارتش قرقیزستان در مسکو دیدار کرد.

در این دیدار وزیر دفاع روسیه گفت: مسکو آماده است تا قرقیزستان را در دفاع از گروه تروریستی داعش تجهیز کند.

در این دیدار ضمن بررسی تهدیدات منطقه، شایگو اظهار داشت: تهدیدات واقعی منطقه بیشتر دامان قرقیزستان را گرفته و ما باید با تجهیز کردن ارتش این کشور زمینه دفاع آن را در برابر تهدیدات داعش فراهم آوریم.

شایگو با  اشاره به اینکه مسکو آماده است تا تجهیزات کامل نظامی و حمل و نقل هوایی را در اختیار ارتش قرقیزستان قرار دهد، افزود: با آموزش نظامی افسران و درجه داران قرقیزستان در موسسات آموزشی روسیه آمادگی آنها در برابر حملات داعش بالا می‌رود.

وزیر دفاع روسیه ابراز اطمینان کرد: مسکو سربازان قرقیزستانی را همچون سربازان افغانستانی آموزش خواهد داد تا آنان بتوانند در برابر حملات داعش که در افغانستان کم هم نیستند مقابله نمایند.

وی با اشاره به حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان ادامه داد: اهداف این گروه ورود به کشورهای منطقه میباشد که باید در برابر این گونه اهداف برنامه‌ریزی و مبارزه کرد.

شایگو همچنین ابراز اطمینان کرد: با همکاری ارتش قرقیزستان خواهیم توانست تهدیدات واقعی را از منطقه دور کنیم.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها